MKS Selgros Lublin dwukrotnie wygrał z Pogonią Szczecin (ZDJĘCIA)

Krzysztof Nowacki
MKS Selgros Lublin dwukrotnie wygrał z Pogonią Szczecin
MKS Selgros Lublin dwukrotnie wygrał z Pogonią Szczecin Jakub Hereta
Szczypiornistki MKS Selgros Lublin wygrały we własnej hali dwa pierwsze mecze półfinału play-off z Pogonią Szczecin.

Szczypiornistki MKS Selgros prowadzą 2-0 w półfinale mistrzostw Polski z Pogonią Szczecin. Lublinianki potrzebują już tylko jednej wygranej, żeby awansować do finału. Trzecie i ewentualnie czwarte spotkanie rozegrane zostaną w przyszły weekend na parkiecie w Szczecinie.

Bohaterką sobotniej potyczki była Dorota Małek. Rozgrywająca MKS rzuciła cztery pierwsze bramki dla mistrzyń, a w całym spotkaniu zdobyła ich w sumie 10 (myląc się tylko trzykrotnie). Lublinianki były drużyną lepszą, a rywalki ani razu nie objęły prowadzenia. Ale mimo optycznej przewagi szczypiornistki MKS długo nie potrafiły odskoczyć na bezpieczną różnicę bramkową.

Na początku drugiej połowy był nawet remis 16:16, ale mistrzynie kraju nie miały problemów, aby od nowa zbudować przewagę. Z upływającymi minutami przyjezdne traciły nadzieje na korzystny rezultat w pierwszym meczu i oszczędzały siły na niedzielę.

Drugiego dnia rywalizacja wyglądała podobnie. Tyle, że na początek potyczki był bardziej jednostronny. MKS rozpoczął od prowadzenia 3:0 i 6:1. Jednak kilka nieudanych akcji pozwoliło szczeciniankom od-robić straty i w 23 min był remis 11:11.

Na szczęście jeszcze przed przerwą miejscowe odskoczyły na trzy trafienia, a w drugiej połowie pewnie kontrolowały wynik.

Mecz sobotni: MKS Selgros Lublin – Pogoń Szczecin 32:25 (16:14)
MKS: Dzhukeva – Małek 10, Kocela 4, Drabik 4, Wojtas 4, Skrzyniarz 3, Konsur 2, Rola 2, Gęga 1, Nestsiaruk 1, Mihdaliova 1, Majerek. Kary: 2 min. Trener: Sabina Włodek
Pogoń: Szywierska, Płaczek – Agova 5, Królikowska 4, Cebula 4, Stachowska 3, Jaszczuk 3, Głowińska 2, Stasiak 2, Huczko 1, Duran 1, Jakubowska, Noga, Piontke. Kary: 6 min. Trener: Adrian Struzik

Mecz niedzielny: MKS Selgros Lublin – Pogoń Szczecin 30:22 (15:12)
MKS: Dzhukeva, Baranowska – Kocela 5, Gęga 4, Małek 4, Majerek 4, Skrzyniarz 4, Drabik 3, Wojtas 3, Mihdaliova 2, Kozimur 1, Konsur, Rola, Nestsiaruk, Repelewska. Kary: 4 min. Trener: Sabina Włodek
Pogoń: Szywierska, Płaczek – Cebula 7, Stachowska 5, Stasiak 5, Agova 1, Królikowska 1, Jaszczuk 1, Głowińska 1, Huczko 1, Duran, Jakubowska, Noga, Piontke. Kary: 8 min. Trener: Adrian Struzik