Piłka ręczna: SPR Lublin - Zgoda Ruda Śląska 34:22

Paweł Gregorowicz
Środowy mecz lubelskich szczypiornistek z zawodniczkami ze Śląska był pozbawiony wielkich emocji. Lublinianki pewnie wygrały 34:22 (16:12), prezentując przy tym bardzo dobrą grę w obronie.

- Zawodniczki ze Śląska nie sprawiły nam problemu – mówiła po meczu Sabina Włodek, kapitan SPR. – Jednak sprawowały się lepiej niż w ubiegły weekend piłkarki Ruchu Chorzów.

Kapitan SPR Asseco BS Lublin, Sabina Włodek była najlepszą zawodniczką na parkiecie.

Znakomitą grą w ataku zdobyła siedem trafień. Początek spotkania zapowiadał wygraną lublinianek. Pierwsze trzy bramki zdobyły właśnie one. W kolejnych minutach piłkarki Zgody Ruda Śląska zaczęły odrabiać straty, aż przewaga lublinianek ze stanu 11:4 zmalała 16:12 – wyniku kończącego pierwszą odsłonę spotkania.

Trzydzieści minut drugiej połowy należały jednak do zawodniczek z Lublina.

Znakomicie w bramce spisywała się Małgorzata Sadowska, która zmieniła Magdalenę Chemicz. Przez ostatnie 15 minut spotkania pokazała, że zasługuje na zaufanie trenera Jankowskiego. Dobra gra w ataku piłkarek SPR przysłoniła nieskładne i nieudolne ataki Zgody.

Ostatecznie lublinianki rozgromiły ślązaczki 34:22.

Zapytaliśmy najlepszej zawodniczki na parkiecie, Sabiny Włodek czy myślami wybiegają już do pucharowego meczu w Norwegii. - Każda z nas dostała do domu płytę z grą zespołu norweskiego – tłumaczy Włodek. – Przed nami jeszcze jeden mecz z polskim zespołem, a potem ruszamy na podbój skandynawi. Jednak na chwilę obecną psychicznie przygotowujemy się do tego meczu - dodała.

SPR Asseco BS Lublin: Chemicz, Aleksandrowicz 1, Malczewska 1, Włodek 7, Damięcka 5, Rola, Majerek 5, Marzec, Łabul, Repelewska 5, Rukaite 1, Sadowska, Puchacz 4, Skrzyniarz 5,

Kary: 6 min

Zgoda Ruda Śląska: Gleń 2, Pawliu 2, Josińska 2, Świszcz 1, Stangret, Waga 6, Mrolek, Krzymińska 1, Kucińska 1, Weselak 2, Olek 4, Borysowska 1, Mieńko

Kary: 2 min