Piłka nożna: Widzew Łódź - Motor Lublin 1:1

Maciej Tomczak
Piłkarze Motoru zdobyli jeden punkt na boisku lidera. Lublinianie zremisowali z Widzewem Łódź 1:1.

Obie bramki padły w drugiej połowie po stałych fragmentach gry. Nieoczekiwanie, jako pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni. W 51 minucie z rzutu karnego do siatki rywali trafił Michał Maciejewski.

Radość w obozie Motoru nie trwała długo. Po chwili lublinianie stracili zawodnika, a następnie bramkę.

W 57 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Krystian Kalinowski. Minutę później uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego Dawida Dłoniaka pokonał Brazylijczyk Dudu. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

Podobnym rozstrzygnięciem zakończył się pierwszy mecz obu drużyn. Jesienią w Lublinie padł remis 0:0.

Widzew Łódź – Motor Lublin 1:1 (0:0)

Bramki: Dudu (59) – Maciejewski (51, z karnego).

• Widzew: Mielcarz – Broź (59 Ben Radhia), Bieniuk, Szymanek, Dudu, Ostrowski, Grzeszczyk (70 Miloseski), Panka, Grzelczak (46 Lisowski), Sernas, Robak.

• Motor: Dłoniak – Wojdyga, Maciejewski, Żmuda, Kalinowski, Syroka, Król (85 Joao Carlos), Popławski, Hempel, Niemczyk (44 Adamiec), Fundakowski.

Żółte kartki: Robak (Widzew) – Kalinowski, Syroka, Król, Popławski, Dłoniak (Motor).
Czerwona kartka: Kalinowski (58 minuta, za drugą żółtą).
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
Widzów: 8000.