Orlikowa Liga Szóstek: Czwartkowe spotkania 9 kolejki

Ostatni dzień rozgrywania spotkań 9 kolejki przyniósł pierwsze w sezonie punkty dla La Maniany. W najciekawszym meczu Tatary wysoko wygrały z Marmotą.

W Orlikowej Lidze Szóstek nie ma już drużyn bez punktów. Po wtorkowym remisie MM Lublin (5:5 z Końcem Imprezy) w czwartek La Maniana wygrała z inną drużyną z dolnej części tabeli - Konsalnetem 6:5. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:3. Tuż po przerwie prowadzenie dla LM zdobył Rafał Kwietniewski, ale po chwili wyrównał Sebastian Litera. W 42 minucie było 5:4 dla Konsalnetu po golu Marcina Sadło, dla którego było to trzecie trafienie w tym meczu. Kiedy dwie minuty później Marek Duda nie wykorzystał rzutu karnego, wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, w ostatniej minucie padły dwie bramki, które zapewniły historyczną wygraną Manianie. Konsalnet spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Od niewykorzystanej "jedenastki" rozpoczął się mecz Max Media Art z FC Bazyl. W 3 minucie spotkania Maciej Pastuszko obronił strzał Tomasza Wójcika. Odpowiedź piłkarzy z Bazylianówki była natychmiastowa, bo po minucie do siatki trafił Krzysztof Garbala. Do przerwy "Artyści" przegrywali 2:3. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a gracze FCB utrzymali zwycięstwo do końca.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie zamykające 9 kolejkę. OZB Tatary okazały się zdecydowanie lepsze od KS Marmoty, wygrywając aż 11:4. Już do przerwy było 4:0, "Świstaki" zaczęły trafiać do bramki dopiero przy siedmiobramkowym prowadzeniu rywali. Cztery gole w ciągu ośmiu minut nie zrobiły jednak większego wrażenia na zawodnikach z Tatar.

La Maniana – Konsalnet 6-5 (3-3)
Bramki: Damian Zajączkowski 14, 25+1, 50, Adam Gładosz 22, Rafał Kwietniewski 26, Dariusz Moczybroda 50 (sam.) – Marcin Sadło 3, 8, 42, Sebastian Litera 15, 29
W 44 min Marek Duda nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).
Maniana: Rafał Kwietniewski – Robert Lewicki, Kamil Turek, Marek Duda, Maciej Gładosz, Damian Zajączkowski. Ponadto grał: Adam Gładosz.
Konsalnet: Dariusz Moczybroda – Marcin Sadło, Józef Łobacz, Artur Grzegorczyk, Nikodem Pyrz, Sebastian Litera. Ponadto grali: Mariusz Klusek, Krzysztof Czępiński, Marcin Gospodarczyk, Adam Budzyła.
Sędziował: Adrian Mańko.
Żółta kartka: Turek.

Max Media Art FC – FC Bazyl 5-7 (2-3)
Bramki: Bartosz Maź 22, 50, Tomasz Wójcik 23, 43, Łukasz Czapla 47 – Krzysztof Garbala 4, 14, Tomasz Madeja 22, 32, 49, Paweł Jarocki 36, Waldemar Bulira 46
W 3 min Tomasz Wójcik nie wykorzystał rzutu karnego (Pastuszko obronił).
MMA: Paweł Biernacki – Maciej Podleśny, Marcin Staniec, Łukasz Czapla, Bartosz Maź, Tomasz Wójcik. Ponadto grali: Paweł Wójcik, Piotr Wójcik.
Bazyl: Tomasz Pastuszko – Kamil Grabski, Krzysztof Garbala, Dariusz Garbala, Marcin Wierzganowski, Waldemar Bulira. Ponadto grali: Tomasz Madeja, Paweł Jarocki, Jacek Niećko.
Sędziował: Adam Filipek.
Żółta kartka: Wierzganowski.

KS Marmota – OZB Tatary 4-11 (0-4)
Bramki: Marek Sanecki 33, Tomasz Sekrecki 36, 40, Krzysztof Kawka 41 – Witold Niezbecki 3, 37, Michał Kusyk 12, Ireneusz Majewski 20, 29, 30, Mateusz Paniak 23, Michał Morawski 31, Łukasz Ożga 45, 49, Łukasz Kosiarski 47
Marmota: Marek Gołociński – Krzysztof Kawka, Jacek Bojanowski, Konrad Jurak, Michał Burcon, Tomasz Sekrecki. Ponadto grali: Michał Niedzielski, Marek Sanecki.
Tatary: Dariusz Wadowski – Michał Kusyk, Łukasz Kosiarski, Michał Morawski, Witold Niezbecki, Łukasz Ożga. Ponadto grali: Mateusz Paniak, Ireneusz Majewski.
Żółte kartki: Sekrecki - Kusyk.