Orlikowa Liga Szóstek: Wtorkowe mecze 9 kolejki

We wtorek przy ul. Tumidajskiego rozegrano kolejne spotkania 9 kolejki OLS. Najwięcej emocji dostarczył mecz Lubfarmu z Huraganem (3:2). Pierwsze punkty zdobyli piłkarze MM Lublin.

Drużyna MM-ki sprawiła niespodziankę, remisując z czwartym w tabeli Końcem Imprezy 5:5. Początek spotkania należał do "Imprezowiczów", którzy w 11 min. prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Pawła Wieczorka. Po niespełna 60 sekundach kontaktową bramkę strzelił Kamil Zapalski, ale drużyna K.I. odpowiedziała trafieniem Piotra Kędziory. W końcówce pierwszej połowy gracze MM doprowadzili jednak do wyrównania za sprawą Mateusza Pytki. Podobny przebieg miała druga część meczu. Po golu Wieczorka i trafieniu samobójczym Koniec Imprezy prowadził 5:3. Zawodnicy w białych koszulkach mogli powiększyć prowadzenie, ale zmarnowali niezliczoną ilość sytuacji, w czym duża zasługa bramkarza MM Mariusza Łobody. W 37 minucie bramkę na 5:4 strzelił Pytka, a trzy minuty przed końcem wynik spotkania ustalił Karol Weryński. MM-ka miała nawet szanse na zdobycie zwycięskiego gola, ale bramkarz K.I. Maciej Woźniacki zatrzymał piłkę na linii bramkowej.

Remis zanotowano także w drugim wtorkowym spotkaniu, w którym Los Blancos zremisowali z Drink Teamem 3:3. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzenie dla D.T. zdobył Nikodem Solski, ale tuż przed gwizdkiem oznajmiającym zejście na przerwę wyrównał Paweł Stańczyk. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców tuż po wznowieniu gry. W 39 minucie do wyrównania doprowadził zawodnik Drink Teamu Bartosz Chlebiej. Po pięciu minutach ponownie prowadzili Los Blancos po golu Mateusza Krzywanowskiego, ale ostatnie słowo należało do Solskiego, który w 50 min. ustalił wynik meczu.

Bardzo wyrównane było również ostatnie spotkanie pomiędzy dwoma zespołami z ligowej czołówki, w którym Lubfarm wygrał z Huraganem 3:2. Jako pierwsi prowadzenie po golu Rafała Borowskiego w 10 min. objęli gracze Huraganu. Po dziesięciu minutach wyrównał Krzysztof Karaś i wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie prowadził Huaragan dzięki bramce Mateusza Pękalskiego. Mimo to znani ze szczelnej defensywy gracze tej drużyny nie potrafili dowieźć trzech punktów do końca. Zwycięstwo Lubfarmowi zapewnili Sławomir Wożniak i Marcin Stępniak.

MM Lublin - FC Koniec Imprezy 5-5 (3-3)
Bramki: Kamil Zapalski 12, Mateusz Pytka 22, 25, 37, Karol Weryński 47 - Paweł Wieczorek 3, 11, 26, Piotr Kędziora 14, Rafał Maszkiewicz 29 (sam.)
MM: Mariusz Łoboda - Karol Weryński, Mateusz Pytka, Paweł Chorąży, Daniel Pluta, Rafał Maszkiewicz. Ponadto grali: Karol Burzak, Kamil Zapalski, Michał Kłos, Patryk Stachyra.
K.I.: Maciej Woźniacki - Adam Kramarz, Michał Ungert, Piotr Turmiński, Paweł Wieczorek, Artur Kołodziejczak. Ponadto grali: Piotr Kędziora, Michał Kramarz, Rafał Siedlecki.
Sędziował: Adrian Mańko
Żólta kartka: Pytka

Los Blancos - Drink Team 3-3 (1-1)
Bramki: Paweł Stańczyk 25, 27, Mateusz Krzywanowski 44 - Nikodem Solski 22, 50, Bartosz Chlebiej 39
Los Blancos: Piotr Jasiński, Mateusz Krzywanowski, Radosław Mazurek, Marcin Magdziarz, Paweł Stańczyk, Kamil Dzikowski. Ponadto grali: Bartłomiej Mazurek, Arkadiusz Skórniewski.
Drink Team: Piotr Zawada - Kamil Adryjanek, Karol Lenart, Przemysław Samoliński, Bartosz Chlebiej, Nikodem Solski. Ponadto grali: Maciej Słodkowski, Marek Woliński, Paweł Mazurek, Radosław Herman, Dariusz Jankowski.
Żólta kartka: Stańczyk

Huragan Team - Lubfarm 2-3 (1-1)
Bramki: Rafał Borowski 10, Mateusz Pękalski 26 - Krzysztof Karaś 20, Sławomir Woźniak 38, Marcin Stępniak 49
Huragan: Tomasz Jacniacki - Michał Styk, Mateusz Pękalski, Mateusz Maliszewski, Rafał Borowski, Kamil Kubaj. Ponadto grali: Mateusz Lembowicz, Piotr Kowalik, Michał Kąkol, Damian Czubacki.
Lubfarm: Michał Chrupczalski - Marcin Narodowiec, Marcin Stępniak, Piotr Zwierzchowski, Krzysztof Karaś, Sławomir Woźniak. Ponadto grali: Robert Stachyra, Paweł Kowalski, Miłosz Willem, Zbigniew Flor.
Żółte kartki: Zwierzchowski, Stachyra, Kowalski