Lubelszczyzna. Wojewoda i minister podziękowali wszystkim pracownikom. Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Zobacz fotorelację

Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Pracownicy urzędów mają swoje święto. W czwartek (27 stycznia) w całym kraju obchodzony był Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie zorganizował specjalną konferencję prasową.
Pracownicy urzędów mają swoje święto. W czwartek (27 stycznia) w całym kraju obchodzony był Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie zorganizował specjalną konferencję prasową. Małgorzata Genca
Udostępnij:
Pracownicy urzędów mają swoje święto. W czwartek (27 stycznia) w całym kraju obchodzony był Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie zorganizował specjalną konferencję prasową. - Dzięki państwa służbie mieszkańcy naszego województwa mogą liczyć na wsparcie w aktywizacji zawodowej – przyznał Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Historia święta pracowników urzędów sięga 1919 roku. Wtedy to marszałek Józef Piłsudski podpisał dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Podpisanie owego dokumenty uznawane jest za oficjalny początek funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia w Polsce.

Już drugi raz w całym kraju święto to obchodzone jest w cieniu pandemii koronawirusa. W trakcie konferencji zaprezentowano efekty prac PSZ na terenie całego województwa w tym trudnym dla wszystkich okresie.

- Mimo niesprzyjających warunków związanych z pandemią, regionalny rynek pracy jest dzisiaj bardziej stabilny. Mamy teraz w województwie lubelskim najniższy poziom bezrobocia od 1999 roku – powiedział Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Do pracowników publicznych swoje słowa uznania skierował m.in. Sebastian Trojak, członek zarządu województwa lubelskiego. Jak stwierdził, władze regionu doceniają zaangażowanie wszystkich osób w niesieniu pomocy mieszkańcom województwa w ochronie miejsc pracy i aktywizacji zawodowej.

W trakcie czwartkowej konferencji odczytano również list Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki.

- Podziwiam profesjonalizm i odpowiedzialność w pracy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej mieszkańców Lubelszczyzny. Jestem wdzięczny za wszelkie działania podejmowane w trudnej sytuacji ograniczeń wynikających ze stanu epidemicznego – przyznał w liście minister.

Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów dla zasłużonych pracowników: 96 osób otrzymało dyplomy, dziewięć – dyplomy specjalne, zaś ośmiu pracownikom wręczono dyplomy od zarządu województwa lubelskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
ryszard mulinski
Pani Genca to barnie łeb!! Czarnek ucz historii!!
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie