Kamil Balcerek
Krzysztof Boniecki (w czerwonej koszulce) grał bardzo ostro, był także nieskuteczny Karol Wiśniewski
Przełożenie meczu Avii Świdnik z Izolatorem Boguchwała z niedzieli na piątek nie wyszło gospodarzom na dobre. Przyjezdni zagrali konsekwentnie i choć nie posiadali inicjatywy na boisku wygrali mecz 3:0, skutecznie psując humor świdniczanom przed weekendem. Nie popisał się także Górnik II Łęczna, który zaledwie zremisował 1:1 z Karpatami Krosno.

Zanim spotkanie Avii z Izolatorem na dobre się zaczęło sędzia musiał przerwać grę na blisko 4 minuty, po tym jak Krzysztof Boniecki wyciął równo z trawą Krzysztofa Sierżęgę. Zawodnik wrócił na boisko, ale za chwilę został zmieniony, a mecz nadal przebiegał w gorącej atmosferze. Co chwila gra była rwana faulami, a sędzia nie umiał zapanować nad ostrym temperamentem graczy. Nie przeszkodziło to jednak Avii stworzyć kilku sytuacji bramkowych.

W 17 min. Radosław Muszyński ładnie poszedł prawą stroną i zagrał do Bonieckiego, strzał napastnika został jednak zablokowany. Cztery minuty później Muszyński ponownie popisał się dokładnym zagraniem, a piłka po uderzeniu Bartłomieja Mazurka na długi słupek minimalnie minęła bramkę. W 37 min świdniczanie byli jeszcze bliżej strzelenia gola. Piotr Bednarek zagrał długą piłkę w pole karne, głową zgrał ją Boniecki, a strzał Mazurka z główki z trudem nad poprzeczkę sparował golkiper gości. Już w doliczonym czasie gry dwa razy szczęścia próbował Michał Jeleniewski. Jednak jego pierwszy strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Witolda Kwaśnego, a drugi zdołał bramkarzwyłapać.

Po zmianie stron do słowa doszedł Izolator. W 47 min. Tomasza Płonkę uprzedził wyjściem z bramki Maciej Majewski, w 54 min. Maciej Porada trafił w słupek, a pięć minut później goście zdobyli gola, po tym jak Płonka trafił do siatki z kilku metrów. Gol ten podziałał mobilizująco na świdniczan, którzy szybko przejęli inicjatywę i zaczęli bombardować bramkę gości. W 61 min po zagraniu Muszyńskiego strzał Bonieckiego z głowy z trudem obronił Kwaśny. Minutę później piłka po trafieniu Muszyńskiego nieznacznie minęła słupek. Z dystansu szczęścia próbował natomiast Damian Rusiecki, ale atomowy strzał nie sięgnął celu.

W 73 min. przed doskonałą szansą na wyrównanie stanął Mazurek, który dostał piłkę tuż przed bramką. Źle jednak złożył się do strzału z woleja i piłka minęła słupek. Po chwili było już 0:2. Płonka wykorzystał nieporozumienie obrońców z bramkarzem i głową skierował futbolówkę do sieci. W ostatniej sekundzie meczu Krzysztof Domin dopełnił formalności zdobywając gola po szybko rozegranym rzucie rożnym, uderzając niemal z zerowego kąta.

W drugim spotkaniu rezerwy łęczyńskiego Górnika zremisowały z Karpatami Krosno 1:1, choć w 9 min na prowadzenie wyprowadził je przesunięty z pierwszego zespołu Michał Zuber. Goście wyrównali w 59 min. za sprawą trafienia Pawła Fydrycha.