Motor Lublin zwyciężył ze Stalą Stalowa Wola w ostatnim sparingu tej zimy

Bartosz Litwin
Tydzień przed powrotem do ligowych zmagań Motor Lublin udał się na ostatni mecz kontrolny dobiegającego do końca okresu przygotowawczego. Podopieczni Marka Saganowskiego zwyciężyli w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą 2:1.

Żółto-biało-niebiescy mieli szansę na objęcie prowadzenia już w czwartej minucie. Krzysztof Ropski jednak po podaniu Pawła Moskwika uderzył zbyt lekko. Dwie minuty później nikt nie zdołał zamknąć centry Tomasza Swędrowskiego z rzutu wolnego. Następnie dwie okazje na otworzenie wyniku mieli gospodarze ze Stalowej Woli, ale na posterunku był bramkarz lubelskiego klubu, Sebastian Madejski.

W 11. minucie spotkania Motor dopiął swego i zdobył bramkę na 1:0. Po dośrodkowaniu Michała Bogacza doszło do zamieszania w polu karnym, w którym najlepiej odnalazł się Moskwik umieszczając piłkę w siatce. Trzy minuty później lublinianie mogli podwoić prowadzenie, ale Rafał Król nie zdołał pokonać bramkarza rywali strzałem z ostrego kąta.

W kolejnej fazie meczu dało się zauważyć rosnącą przewagę gospodarzy. W kontekście wyniku niewiele jednak z niej wynikało. Dobrze w bramce spisywał się Madejski. Niedługo po upływie 30. minuty dwukrotnie szansę na bramkę dla gości miał Rafał Grodzicki. Obie główki defensora lubelskiej drużyny okazały się jednak nieskuteczne. W 38. minucie ponownie okazję na bramkę mieli rywale, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Do przerwy wynik się już nie zmienił, choć dobrą okazję miał Ropski, który po wysokim odbiorze ostatecznie nie zdołał oddać strzału.

Pięć minut po zmianie stron po rzucie różnym uderzył Filip Wójcik. Bramkarz sparował jednak nad poprzeczką. W 54. minucie z kolei gospodarzom udało się wyrównać. Ładnym i celnym uderzeniem z dystansu popisał się Piotr Mroziński. Po utracie prowadzenia trener Motoru, Marek Saganowski zdecydował się na trzy zmiany. Trzy minuty po wejściu na boisko bliski zdobycia bramki był Leszek Jagodziński. Popularny "Jagódka" zszedł do środka i oddał strzał, ale piłka minimalnie minęła słupek. Chwile później po zamieszaniu w polu karnym główkowali Maksymilian Cichocki i Sławomir Duda. Piłka została jednak wybita z linii bramkowej.

W 73. minucie dośrodkowanie Szymona Raka nie znalazło adresata, ale osiem minut później po centrze Dawida Pakulskiego zrzutu wolnego żółto-biało-niebiescy mogli świętować zdobycie gola. Bramkę na 2:1 zdobył Daniel Świderski. Pod koniec spotkania gospodarze dwukrotnie mieli szanse na wyrównanie, ale znów dobrze w bramce spisywał się Madejski. Do ostatniego gwizdka wynik już się nie zmienił i lublinianie mogli cieszyć się z wygranej w ostatnim zimowym sparingu.

Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 1:2 (0:1)
Bramki: Moskwik 11, Świderski 81 - Mroziński 54

Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Szifer – Jopek, Mroziński – Drobot, Wiktoruk, Mistrzyk – Plonka oraz Zięba, Pietrzyk, Sobotka, Conde, Tłuczek, Wojtak, Piechniak. Trener: Jaromir Wieprzęć

Motor: Madejski - Bogacz, Cichocki, Grodzicki (79 Łukasik), M. Król (68 Michota), Kusiński (58 Duda), Swędrowski (71 Pakulski), R. Król (66 Rak), Moskwik (66 Kumoch), Wójcik (58 Jagodziński), Ropski (58 Świderski). Trener: Marek Saganowski