Żużel: Wygrana KMŻ Lublin na inaugurację rozgrywek (zdjęcia)

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon żużlowcy Redstaru KMŻ Lublin. Mecz w Krośnie przerwano po 10 biegu przy stanie 37:22 dla lublinian.

Pogoda sprawiła zawodnikom i kibicom, którzy wybrali się na poniedziałkowe zawody prawdziwego śmigusa-dyngusa. Od początku spotkania padał deszcz. I właśnie z powodu opadów arbiter podjął decyzję o przerwaniu meczu i zaliczeniu wyniku po dziesięciu wyścigach.

Pierwsze biegi nie wskazywały na łatwe zwycięstwo przyjezdnych. Gospodarze dwukrotnie wygrali po 4:2, ale dość szybko straty odrobiła para Mariusz Puszakowski - Siergiej Darkin, która odniosła podwójne zwycięstwo.

Po chwili lublinianie objęli prowadzenie. W dwuosobowym wyścigu Karol Baran okazał się lepszy od Mateusza Szostka. Chwilę wcześniej wykluczeni zostali Mads Korneliussen z Krosna i Tadeusz Kostro z Lublina, którzy podczas startu wjechali w taśmę.

Dwa kolejne wyścigi podwójnie wygrali Tomaszowie Piszcz i Rempała oraz niezawodni Darkin z Puszakowskim. Po dwóch biegach zremisowanych ci ostatni znowu wygrali 5:1.

W ostatnim, jak się później okazało pojedynku poniedziałkowego popołudnia punktami w lubelskiej ekipie podzielili się zwycięzca wyścigu Baran oraz debiutujący w barwach KMŻ Kostro, który zdobył jeden punkt wykorzystując błąd Josefa Franca.

Po tym biegu spotkanie zostało zakończone. Tym samym na sektorze kibiców z Lublina, którzy do Krosna przyjechali w liczbie ok. 150 osób zapanowała olbrzymia radość.