Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

UMCS dla rynku pracy: Trwa rekrutacja na bezpłatne specjalizacje unijne

Ewelina Krawczyk
UMCS dla rynku pracy
UMCS dla rynku pracy materiały prasowe
Już tylko do 30 września trwa rekrutacja na bezpłatne specjalizacje unijne realizowane na Wydziale Humanistycznym UMCS. To okazja dla studentów II roku studiów licencjackich i I roku magisterskich, dla których stworzony został projekt "UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy".

Brak opłat to, oczywiście, argument dla żaka, który chciałby zrobić dodatkową specjalizację podczas studiów. Warto jednak zwrócić też uwagę na to, jak ciekawe są to ścieżki edukacyjne. W ofercie znajdziecie e-edytorstwo, kulturę przekazu i techniki audiowizualne, etnolingwistykę słowiańską czy przygotowanie do zawodu tłumacza w zakresie tłumacza symultanicznego w języku angielskim i niemieckim.

Skąd właściwie pomysł na stworzenie wymienionych i 12 innych innowacyjnych specjalizacji czy specjalności? - Gwałtowny rozwój technologii, wzrost zapotrzebowania na wysokiej klasy specjalistów oraz zwiększona mobilność przedsiębiorców wynikające z obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej skutkują potrzebą wzmocnienia potencjału przyszłych pracowników, wyposażonych w dodatkowe kwalifikacje, kompetencje i umiejętności komunikacyjne - odpowiada Marta Wolińska, specjalista ds. promocji i rekrutacji w Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów.

UMCS dla rynku pracy: Praktyki dla wszystkich!

Osoby zajmujące się projektem zachęcają do wzięcia udziału w trwającej rekrutacji na bezpłatne specjalizacje unijne, gwarantując praktyki dla wszystkich, a dla najlepszych - płatne staże krajowe i zagraniczne. - Wyjście do pracodawcy jeszcze na etapie bycia studentem przygotuje tych młodych ludzi do obcowania z dzisiejszym rynkiem pracy - opisuje Wolińska - Nasi studenci odbywają praktyki w takich miejscach jak: Ministerstwo Cyfryzacji, ambasady, urzędy, archiwa państwowe, duże wydawnictwa i portale internetowe. Część studentów odbywa praktyki zagranicą, m.in. w Brukseli (tłumacze symultaniczni), w Hiszpanii i Francji (studenci języków specjalistycznych) czy np. w Tbilisi, Sofii, Sarajewie, Petersburgu, Lwowie czy Kijowie (studenci kierunku Studia Wschodnioeuropejskie). Niejednokrotnie otrzymują propozycje zatrudnienia po odbytych praktykach, co oczywiście niezmiernie nas cieszy i udowadnia, że to co robimy przynosi zamierzone efekty.

Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w projekcie UMCS powinny wydrukować, wypełnić i dostarczyć formularz zgłoszeniowy do Biura rekrutacji do 30 września.
Biuro znajduje się przy ul. Sowińskiego 12/12, tel. 81 537 28 73.

- W większości przypadków kryterium kwalifikacji jest średnia ocen bądź ocena z jednego z przedmiotów. Na niektóre specjalizacje/specjalności kwalifikacja przebiega w nieco bardziej skomplikowany sposób - informuje rozmówczyni. Co to oznacza? Chcąc studiować tłumaczenie symultaniczne, należy zdać wstępny egzamin ustny i znaleźć się na liście wśród pierwszych 28 osób. Kulturę przekazu i sztuki audiowizualne - potrzebna będzie teczka z CV, listem motywacyjnym dotyczącym specjalizacji oraz próbki własnej twórczości (filmy, zdjęcia, teksty, szkice, rysunki itp.). Zaś zainteresowanie bałkanistyką trzeba poprzeć rozmową kwalifikacyjną.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto