MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe kierunki na lubelskich uczelniach. Co w tym roku oferują uniwersytety? Sprawdź

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
materiały prasowe
Po bogatej ubiegłorocznej ofercie nowych kierunków na lubelskich uczelniach wyższych, w tym roku "nowe studia" zaproponowały tylko dwa uniwersytety. Wśród nowości m.in.: zarządzanie (managment) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia miejskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Nowe kierunki na UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej proponuje kandydatom blisko 90 kierunków (studia I i II stopnia, jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne), 17 kierunków anglojęzycznych oraz ponad 300 specjalności.

- Z jednej strony UMCS oferuje zarówno dobrze znane, od lat obecne w ofercie edukacyjnej uniwersytetu kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem, z drugiej zaś strony uczelnia reaguje na zmieniające się trendy i zapotrzebowanie rynku pracy, stąd co roku oferta kształcenia wzbogacana jest o nowe kierunki studiów - podkreśla Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Na studiach I stopnia wśród nowości znalazły się takie kierunki jak: socjologia cyfrowa, marketing i lobbing polityczny, business analytics and data science (także wśród nowości II stopnia), inżynieria polimerów, strategiczne studia wschodnioeuropejskie (także wśród nowości II stopnia), inżynieria druku 3D oraz studia miejskie.

- Na tym kierunku zainteresowani pogłębią wiedzę na temat funkcjonowania miast, potrzeb społecznych, wyzwań demograficznych, rosnącej mobilności mieszkańców, aktywności obywatelskiej, konieczności adaptacji przestrzeni do zmian klimatu, przewidywania i reagowania na kryzysy oraz programowania zrównoważonego rozwoju lokalnego i przestrzennego - wyjaśnia uczelnia.

Studia II stopnia zaskoczą nas kierunkami:

  • Wschodniosłowiańskie studia translatoryczne,
  • International Political Communication,
  • Public History in International Relations,
  • Archiwistyka i Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją II stopnia,
  • Fizyka .

Zainteresowani będą mogli także podjąć kształcenie na jednolitych studiach magisterskich z edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. Na studiach stacjonarnych I stopnia przewidziano ponad 4 tys. miejsc. Na studiach stacjonarnych jednolitych magisterskich 710. Więcej informacji o kierunkach dostępnych na UMCS znajdziecie TUTAJ.

Nowe kierunki na KUL

– Staraliśmy się dostosować kształcenie na oferowanych przez nas kierunkach do aktualnych potrzeb młodych ludzi, wprowadzić nowoczesne metody dydaktyczne – mówiła dr hab. Ewa Trzaskowska, prorektor ds. kształcenia KUL.

Na uczelni do 9 maja potrwa nabór na studia w języku angielskim. Nowością wśród proponowanych kierunków I stopnia jest zarządzanie (managment). Rekrutacja na studia w języku polskim zacznie się 6 maja. Pośród dostępnych dotąd kierunków na studiach I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich znalazły się nowe propozycje, tj. ekologia integralna, przywództwo i retoryka (I stopień), a także italianistyka (II stopień).

– Naszym celem było przede wszystkim uatrakcyjnienie naszych studiów. Niemal na każdym kierunku będziemy mieć nowoczesne metody dydaktyczne. Zakupiliśmy również kilka programów, które także uatrakcyjnią prowadzenie zajęć – zapowiedziała prorektor ds. kształcenia.

Uczelnia zapowiedziała także nowy program stypendialny dla najlepszych kandydatów. Szczegóły w sprawie rekrutacji na KUL znajdziecie TUTAJ.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowe kierunki na lubelskich uczelniach. Co w tym roku oferują uniwersytety? Sprawdź - Kurier Lubelski

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto