MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczął rekrutację. Sprawdź szczegóły

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Małgorzata Genca / archiwum
Od środy (17 kwietnia) rozpoczęła się rejestracja kandydatów na studia na UMCS. Zapisy dla przyszłych studentów potrwają do 10 lipca. Na większość kierunków opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych.

Rekrutacja UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie proponuje kandydatom na studia blisko 90 kierunków (studia I i II stopnia, jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne), 17 kierunków anglojęzycznych oraz ponad 300 specjalności. W rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 uczelnia przygotowała wiele nowych kierunków studiów, które odpowiadają na potrzeby i oczekiwania dynamicznie zmieniającego się rynku pracy

- Z jednej strony UMCS oferuje zarówno dobrze znane, od lat obecne w ofercie edukacyjnej uniwersytetu kierunki studiów, które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, takie jak m.in.: prawo, psychologia, anglistyka, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy zarządzenie – jest to bowiem oferta o określonej renomie, wzbudzająca zaufanie kandydatów na studia. Z drugiej zaś strony uczelnia reaguje na zmieniające się trendy i zapotrzebowanie rynku pracy, stąd co roku oferta kształcenia wzbogacana jest o nowe kierunki studiów - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Harmonogram rekrutacji:

  • 17 kwietnia – start internetowej rejestracji,
  • 10 lipca – zakończenie rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych,
  • 8-12 lipca – egzaminy wstępne na wybranych kierunkach (informacja w opisie kierunku),
  • 16 lipca – ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych w pierwszej turze,
  • 17-19, 22 lipca – dostarczanie dokumentów przez zakwalifikowanych kandydatów (zgodnie z informacją podaną w systemie),
  • 24 lipca – ogłoszenie kolejnej listy osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca,
  • 25-26, 29 lipca – czas na dostarczanie dokumentów przez kandydatów z drugiej listy (terminy i miejsce składania dokumentów podane są w opisach kierunków w systemie rekrutacja.umcs.pl).

W procesie rekrutacji kandydat na początku powinien zapoznać się z kierunkami studiów dostępnymi w ofercie UMCS, zasadami kwalifikacji oraz terminami rekrutacji. Następnie zakłada konto w systemie rekrutacyjnym uczelni i zapisuje się na wybrany kierunek. Jeśli wybierze więcej niż jeden, koniecznie powinien ustawić priorytety.

Kolejne kroki będą wiązały się z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej, uzupełnieniem wyników matury oraz (już po zakwalifikowaniu na studia) dostarczeniem niezbędnych dokumentów. Na większość kierunków studiów opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł, na kierunku logopedia z audiologią – 100 zł, a na kierunki prowadzone na Wydziale Artystycznym – 150 zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.rekrutacja.umcs.pl

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczął rekrutację. Sprawdź szczegóły - Lubelskie Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto