Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studencki Nobel po raz szósty. Kim jest najlepszy student RP?

Ewelina Krawczyk
Studencki Nobel: szansa dla żaków
Studencki Nobel: szansa dla żaków materiały prasowe
Szansa dla najzdolniejszych, pełnych zaangażowania i pasji studentów - sprawdzian dla najzdolniejszych w swojej "branży", ale i w ogóle. Studencki Nobel dla najlepszego studenta w kraju w tym roku zostanie przyznany po raz szósty.

- Najlepszy student w Polsce to osoba przede wszystkim wszechstronna. Staramy się więc doceniać nie tylko średnią, ale i aktywność poza uczelnią - mówi Magdalena Nowak, koordynator ds. PR i rzecznik prasowy konkursu - Doceniamy publikacje naukowe, działalność w kołach, czy charytatywną, udzielanie się w projektach, wyjazdy studenckie, praktyki, staże i wiele innych. Student wypełnia formularz (link) i, odpowiadając na poszczególne pytania, zdobywa punkty. Najlepszym studentem zostanie osoba, która uzyska ich najwięcej.

Konkurs adresowany jest do wszystkich studentów spełniających warunek minimalnej średniej ocen, niezależnie od trybu studiów, kierunku oraz rodzaju uczelni. Istotny jest jednak status żaka studiów pierwszego lub drugiego stopnia bądź studiów jednolitych magisterskich. Adresatami są też młodzi ludzie wykraczający poza standardy, nietuzinkowi i mający potencjał w różnorodnych dziedzinach.

Obok głównego konkursu można wziąć udział w konkursie branżowym. - Tutaj wybieramy studentów, którzy są najlepsi w danej kategorii. Ten najlepszy student odnajduje się we wszystkich dziedzinach, a w konkursie branżowym studenci mogą pokazać się na konkretnym polu. Wybieramy najlepszych w dziewięciu dziedzinach - mówi Nowak. Pośród dziedzin znajdziemy: nauki rolniczo-przyrodnicze, ścisłe, inżynieryjne i techniczne, medyczne i nauki o ziemi, prawnicze, ekonomiczne, społeczne i humanistyczne oraz sport, a więc praktycznie przekrój przez wszystkie dziedziny i kierunki studiów.

Studencki Nobel: etapy konkursu

Etap uczelniany - zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca, spośród studentów uczelni zostanie wybrany najlepszy, który - pod warunkiem uzyskania minimum 150 punktów, uzyska tytuł Laureata Uczelnianego.
Etap regionalny - Laureaci Uczelniani z danego regionu są porównywani i Regionalna Komisja Konkursowa selekcjonuje Laureata Regionalnego oraz Branżowych Laureatów Regionalnych (wybieranych na podstawie minimum punktowego w danej branży). Zwycięzcy etapu i osoby, które zajęły wyższe lokaty, mają szanse na nagrody pieniężne i rzeczowe.
Etap krajowy - do 7 czerwca zarówno Laureaci Regionalni, jak i laureaci w ramach Konkursu Branżowego przesyłają prezentację multimedialną, zawierającą najważniejsze osiągnięcia bądź osiągnięcia w danej branży.

"Wyrażamy również nadzieję, że rosnąca popularność konkursu również w środowisku biznesowym przyczyni się do zmiany sposobu postrzegania studentów na rynku pracy zwracając uwagę na ich ogromny potencjał, bez wątpienia wart inwestowania" - piszą na stronie organizatorzy. - Dzięki konkursowi pracodawcy zwracają uwagę na studentów, dla nich jest to sygnał, że dana osoba może być wszechstronna i aktywna. Jest to więc na pewno karta przetargowa studentów. Z tym wiąże się też większe zainteresowanie, zwiększająca się liczba aplikacji do konkursu, ale też rosnąca liczba patronatów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto