MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

„Człowiek w środowisku”. W piątek uczniowie szkół średnich wezmą udział w finale konkursu ekologicznego

Marcin Jaszak
W piątek ponad dwustu uczniów szkół średnich w województwa lubelskiego sprawdzi swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska. W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się finał II edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Człowiek w środowisku” pod hasłem „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”.

To ostatni etap tego konkursu. W ramach przygotowania do I i II etapu konkursu w roku szkolnym 2023/2024, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyły się dwie edycje Wielkiej Lekcji „Człowiek w środowisku” oraz warsztaty tematyczne na Wydziale Inżynierii Produkcji. Wśród warsztatowych tematów znalazły się kwestie wód opadowych, technologii uzdatniania wody, dane przestrzenne w inżynierii środowiska i zagadnienia dotyczące biomasy i jej wykorzystania w energetyce. W piątek sprawdzą czego nauczyli się podczas warsztatów.

Konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii, inżynierii środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego, ekoenergetyki, poznanie środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, propagowanie nauk przyrodniczych i inżynieryjno-technicznych, rozwijanie i pogłębianie zainteresowania otaczającym światem, doskonalenie umiejętności obserwacji, wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw ekologicznych, promocję walorów przyrodniczo-krajobrazowych woj. lubelskiego oraz rozwijanie zdolności i kreatywności uczniów.

Do udziału w I etapie konkursu, który odbył się w dniu 01.12.2023 r. w 76 szkołach ponadpodstawowych na terenie woj. lubelskiego zgłosiło się 1520 uczniów. Natomiast do finału konkursu za-kwalifikowało się 220 uczniów z 76 szkół ponadpodstawowych.

Trzech najlepszych finalistów konkursu otrzyma laptopy ufundowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego, zaś 10 pierwszych uczestników otrzyma wartościowe książki. Ponadto pierwszych 50 finalistów konkursu weźmie udział w 3-dniowych warsztatach terenowych zorganizowanych w Roztoczańskim Parku Narodowym oraz Poleskim Parku Narodowym.

Organizatorami konkursu są: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie; VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie; I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie; Roztoczański Park Narodowy; Poleski Park Narodowy; Kurier Lubelski. Partnerami przy organizacji konkursu są: Kuratorium Oświaty w Lublinie i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Kurier Lubelski.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto