Wyróżnienie wręczył prezes Stowarzyszenia Historyków Wojskowości, prof. Tadeusz Panecki, a gratulowali wyróżnienia m.in. prof. Łukasz Niesiołowski-Spano, dziekan Wydziału Historycznego UW, dr Janusz Gmitruk, dyrektor Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie oraz prof. Jacek Purchla, prezes Towarzystwa Miłośników Historii oraz wiceprezes Rady Europa Nostra.
- Jest to dla mnie i mojego dzieła już trzecie wyróżnienie. Wcześniej publikacja ta została nagrodzona dyplomem przez Ministra Edukacji i Nauki oraz medalem przez Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie – mówi prof. Andrzej Wawryniuk. - Uzyskane wyróżnienie jest zarówno dla mnie, jak i środowiska, w którym funkcjonuję na co dzień, wyjątkowym wydarzeniem. Przyznała je bowiem istotna w świecie naukowym instytucja ogólnopolska, skupiająca wybitnych znawców tematyki wojskowości, jaką jest Stowarzyszenie – dodaje.
Ważne było także to, iż uroczystość odbyła się w obecności wielu uznanych naukowców, autorów publikacji o zasięgu europejskim i międzynarodowym, nadto w jednej z najlepszych polskich uczelni – Uniwersytecie Warszawskim.
Warto dodać, iż szeroki rezonans wśród obecnych na uroczystości gości z całej Polski wywołały inne publikacje laureata, poświęcone m.in. granicy wschodniej Rzeczypospolitej oraz jej wysiłkowi zbrojnemu w okresie uzyskania Niepodległości.
Doceniając to wyróżnienie mamy nadzieję, iż nie jest ono ostatnim, i jeszcze nie raz zarówno laureat, jak i inni chełmscy naukowcy, będą cieszyli się z podobnych sukcesów.
- Festiwal Trzech Kultur we Włodawie. Odsłonięty został mural patriotyczny
- Zachwycający wrześniowy wypoczynek nad zalewem Żółtańce
- To była niezwykle smaczna rywalizacja podczas półfinału "Bitwy Regionów" w Okszowie
- Uroczystości odpustowe w chełmskiej bazylice przyciagnęły mieszkańców i pielgrzymów
- Mieszkańcy bawili się doskonale podczas słowiańskiego święta nad zalewem Maczuły
- Po raz kolejny mieszkańcy Chełma poszli w tango. Zobacz zdjęcia
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?