MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prawo i Sprawiedliwość będzie miało najwięcej radnych w zamojskiej Radzie Miasta

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Radni PiS będą poważną siłą w zamojskiej Radzie Miejskiej. Zagłosowało na nich w sumie 6 tys. 208 osób (obejmą osiem mandatów). Drugie miejsce zajął w ostatnich wyborach KWW Rafała Zwolaka (5 tys. 626 głosów), a trzecie KWW Koalicja Obywatelska (5 tys. 480 głosów). Na kandydatów z KWW Andrzeja Wnuka zdecydowało się oddać głos 2 tys. 457 mieszkańców miasta.

Do nowej Rady Miasta Zamościa wejdą z okręgu wyborczego nr 1: Szczepan Kitka i Tadeusz Lizut z PiS, Agnieszka Klimczuk z KW KO, Rafał Zwolak (KWW Rafała Zwolaka) oraz Jan Wojciech Matwiejczuk z KWW Andrzeja Wnuka. Radnymi z okręgu wyborczego nr 2 będą: Piotr Błażewicz i Martyna Martyniuk z KW PiS, Janusz Kupczyk z KW KO, Marta Pfeifer i Agata Rzeźnik z KW Rafała Zwolaka oraz Krzysztof Sowa z KWW Andrzeja Wnuka.

Natomiast radnymi z okręgu wyborczego nr 3 będą: Marek Walewander i Adam Pawlik z KW PiS, Agnieszka Jaczyńska i Klaudia Bratkowska z KW KO oraz Marek Kudela z KWW Rafała Zwolaka, a z okręgu nr 4 będą to: Andrzej Szpatuśko i Katarzyna Ważna z KW PiS, Anna Przytuła i Krzysztof Krupa z KW KO, Wiesław Nowakowski i Dariusz Kierzek z KWW Rafała Zwolaka oraz Zdzisław Wojtak z KWW Andrzeja Wnuka.

Jak będzie jednak wyglądał rozkład sił w RM? Czy będą jakieś koalicję. Kto znajdzie się w opozycji? Na razie trudno jeszcze ocenić.

Czekamy na drugą turę wyborów

- Na pewno jest to sukces Prawa i Sprawiedliwości – podkreśla Piotr Błażewicz, przewodniczący urzędującej jeszcze zamojskiej Radzie Miejskiej oraz wybrany na radnego w nowej RM. - Jest on wynikiem naszej ciężkiej pracy. Jak będzie wyglądała praca w nowej radzie? Zobaczymy. Ja na pewno jestem w stanie współpracować ze wszystkimi, dla dobra naszego miasta. Mam nadzieję, że nowy skład rady przełoży się np. na… długość naszych sesji, które nie będą trwały już dziewięć godzin, ale np. trzy: jak w innych samorządach. Wiele jednak zależy od wyników drugiej tury w wyborach prezydenckich w Zamościu. Czekamy zatem na rozstrzygnięcie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prawo i Sprawiedliwość będzie miało najwięcej radnych w zamojskiej Radzie Miasta - Zamość Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto