Piłka ręczna: SPR Lublin ograł Ruch Chorzów (relacja i zdjęcia)

Maciej Tomczak
Zwycięstwem 35:21 nad Ruchem Chorzów piłkarki ręczne SPR Lublin zakończyły rundę zasadniczą ekstraklasy W fazie play-off zmierzą się ze Startem Elbląg.

Przewaga lublinianek w sobotnim spotkaniu ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Już po kilkunastu sekundach pierwszą bramkę dla SPR zdobyła Dorota Małek. W 8 min. po przechwycie i indywidualnej akcji Izabeli Puchacz było już 8:3. Prowadzenie SPR mogło być jeszcze wyższe, ale Aukse Rukaite w dogodnej okazji dwukrotnie trafiała w poprzeczkę. Litewska skrzydłowa nie pomyliła się w 12 min., kiedy doprowadziła do stanu 9:4. Chwilę później popisała się efektownym rzutem, po którym piłka odbiła się od obu słupków i wpadła do siatki i było 11:5.

Do przerwy mistrzynie Polski wygrywały 18:11.

Po zmianie stron lublinianki zanotowały pięć trafień z rzędu. Justyna Jurkowska, która w drugiej połowie w bramce SPR zastąpiła Małgorzatę Sadowską po raz pierwszy dała się pokonać w 39 minucie. Kolejną udaną serię podopieczne trenera Grzegorza Gościńskiego miały między 42 i 49 minutą, kiedy sześć razy po kolei trafiały do bramki rywalek.

Ostatecznie zawodniczki SPR poprzestały na czternastu golach różnicy. Mecz zakończył się wynikiem 35:21.

Pierwszy mecz fazy play-off lublinianki rozegrają we wtorek 9 marca o godz. 18. Ich pierwszym rywalem będzie siódmy po rundzie zasadniczej Start Elbląg.

SPR Lublin - Ruch Chorzów 35:21 (18:11)
SPR: Sadowska, Jurkowska - Rukaite 9, Małek 6, Mihdaliova 5, Malczewska 4, Marzec 4, Wojtas 3, Wojdat 2, Puchacz 1, Repelewska 1. Kary: 2 min.
Ruch: Wasiuk, Karwat - Szyszkiewicz 6, Dybul 5, Pawlik 4, Kempa 2, Radoszewska 2, Rol 1, Rzeszutek 1, Wawrzyńczyk, Sęktas. Kary: 8 min.
Sędziowali: Igor Dębski i Artur Rodacki (Kielce).
Widzów: ok. 500.