Piłka nożna: Motor Lublin - Wisła Płock 3:4. Przegrali wygrany mecz (zdjęcia)

Mimo dwubramkowego prowadzenia piłkarze Motoru przegrali z Wisłą Płock 3:4, tracąc decydującego gola w ostatniej minucie.

Sobotnie spotkanie dostarczyło kibicom wiele emocji. Już 180 sekund po pierwszym gwizdku sędziego gospodarze cieszyli się ze zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Marcina Syrokę, piłkę w bramce gości, uderzeniem głową skierował Król. Na kolejną bramkę kibice czekali do 38. minuty. Wtedy sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką Rafała Lasockiego w polu karnym i wskazał na "wapno". Problemów z wykorzystaniem jedenastki nie miał Maciejewski i było 2:0.

Kilka chwil później przyjezdni zdobyli kontaktowego gola, którego autorem okazał się Łukasz Sekulski. Nie trzeba było jednak czekać zbyt długo, by podopieczni trenera Bogusława Baniaka trafili na 3:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona.

Po zmianie stron emocji nadal nie brakowało. Niestety na boisku lepiej zaczęli radzić sobie piłkarze z Płocka, którzy w ciągu kwadransa wyrównali stan rywalizacji. Dwie bramki dla "Wiślaków" zdobył Mariusz Solecki. Przez kolejne pół godziny żadna ze stron nie była w stanie osiągnąć zdecydowanej przewagi, a remis 3:3 utrzymywał się do... 93 minuty. Wtedy zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Marcin Nowacki i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść płocczan.

Motor przegrał dzisiaj niezwykle istotny mecz i na własne życzenie utrudnił sobie zadanie w kontekście walki o utrzymanie. Spotkanie z Wisłą było przysłowiową potyczką o sześć punktów i po pierwszej połowie wydawało się, że zwycięsko wyjdą z niej gospodarze. Niestety w drugiej części ekipa znad Bystrzycy roztrwoniła przewagę i zeszła z boiska pokonana.

MOTOR LUBLIN - WISŁA PŁOCK 3:4 (3:1)
Bramki: Król (3), Maciejewski (38 z karnego), Białek (43) – Sękulski (40), Solecki (52, 60), Nowacki (90+3)
Motor: Dłoniak – Falisiewicz, Maciejewski, Jao Carlos, Kalinowski – Białek, Kursa (82 Płaza), Syroka, Król (59 Niemczyk), Hempel (59 Adamiec) – Fundakowski.
Wisła: Mierzwa – Pęczak, Pacan, Żytko, Lasocki – Wiśniewski, Nowacki, Juszkiewicz, Wyczałkowski (32 Sękulski), Nadolski (46 Grudzień) – Solecki (84 Chwastek).
Żółte kartki: Wyczałkowski, Pęczak, Wiśniewski, Lasocki, Grudzień (W).
Sędziował: Grzegorz Stęchły (Jarosław).