Motor przeciwko Stalowej 1:2(relacja)

Goral Konrad
W Stalowej Woli zakończył się mecz I ligi piłkarskiej, pomiędzy miejscową Stalą a Motorem Lublin. Wynik spotkania to 2:1 dla Stalowej Woli.

Piłkarze Stali rozpoczęli sezon od wygranej u siebie z Odrą Opole, 2:1. W sobotę przegrali z Wartą Poznań 1:2. Zawodnicy Motoru po porażce z Górnikiem Łęczną i Widzewem Łódz będą walczyć o pierwsze punkty we rozgrywkach.

Relacja

Początek meczu słaby w wykonaniu obu drużyn. W 11 minucie Przemysław Mierzwa próbował zaskoczyć Jaromira Wieprzęcia ale jego strzał z 25 metrów poszybował nad poprzeczką. W 18 minucie była dogodna okazja dla Motoru. Strzał z dystansu Przemysława Żmudy odbił bramkarz Stali ale odbiła piłkę skierował do siatki Janusz Iwanicki. Sędzia Tomasz Musiał, stwierdziła jednak, że napastnik Motoru był na spalonym, i nie uznał gola.

W 23 minucie po dośrodkowaniu z rzuty rożnego Przemysław Mierzwa wypuścił piłkę wprost pod nogi zawodnika Stali. Jego strzał odbił się od lubelskiego obrońcy, ale do bezpańskiej piłki dobiegł Salami Abel i wyprowadził swój zespól na prowadzenie.

Niedługo trwało prowadzenie Stali. W 32 minucie strzałem z dystansu bramkarza Stali pokonał Rafał Król.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni remisując 1:1.

Druga połowa była wyrównana, ale w 87 minucie bramkę dająca prowadzeni strzelił Tomasz Walat. Rezerwowy napastnik Stali wykorzystał szkolny błąd lubelskiej obrony.

Do końca meczu lublinianie nie zdołali zagrozić bramce rywali i doznali trzeciej porażki w tym sezonie.

Po zakończeniu spotkania, kibice obu drużyn zaczęli obrzucać się przedmiotami. Chuligani siedzący na miejscach dla kibiców gości, próbowali sforsować ogrodzenie. Sytuacje opanowały służby porządkowe i do większych zamieszek nie doszło.