Derby: Górnik punktował w końcówce

Już na inaugurację I ligi piłkarskiej spotkały się dwa kluby z Lubelszczyzny. Pomimo dobrego początku meczu Motor Lublin przegrał w Łęcznej z Górnikiem 1:2.

Portal MMLublin relacjonował spotkanie derbowe na żywo. Oto zapis relacji:

**Koniec meczu. Górnik wygrywa 2:1. Brawo dla kibiców za niepowtarzalną atmosferę podczas meczu derbowego. Szkoda, że lublinianom zabrakło sił w końcówce spotkania. +90. Górnicy nie chcą poprzestać na dwóch golach. Stachyra strzela nad bramką.
90. Niżnik strzela nad bramką. Wcześniej lublinianie mieli okazję do kontrataku, ale Popławski nie opanował piłki. W końcówce Motorowcom wyraźnie brakuje sił. Sędzia dolicza 4 minuty. 87. 2:1 dla Górnika. Mierzwa nawet nie drgnął przy strzale z dystansu w wykonaniu Nazaruka. 85. OKazja dla Motoru. Lublinianie kontratakują trójką graczy, Popławski zagrywa do Iwanickiego, ten uciekł bramkarzowi gospodarzy, ale został powstrzymany przez łęczyńską obroną. 79. Żółta kartka dla Iwanickiego za symulowanie faulu. 77. Podwójna zmiana. W Górniku Kamil Stachyra wchodzi za Głowackiego, strzelca bramki dla Motoru Kamila Króla zastępuje Piotr Kamiński.
75. Bartoszewicz fauluje Lipeckiego w środku pola, żółta kartka dla piłkarza Górnika. 72. Górnik udokumentował widoczną przewagę. Motorowcy coraz bardziej odczuwają trudy spotkania. Ptaszyńskiego zmienia Damian Falisiewicz.
71.**1:1! Z rzutu wolnego strzela NIżnik, piłka odbija się od jednego z obrońców stojących w murze i wpada do bramki obok Mierzwy.
67. Po walce z Nikitovicem K. Król z wyskoku strzela nad bramką. Górnik wyprowadza kontratak, Nazaruka ofiarnie powstrzymuje Ptaszyński.
65. Po kombinacyjnej akcji Górnika Tomczyk z dystansu strzela Panu Bogu w okno.
64. Niżnik strzela z rzutu wolnego z 25 metrów, Mierzwa wybija piłkę na róg.
62. Przewaga Górnika, łęcznianie od kilku minut nie opuszczają naszej połowy. Zmiana w Motorze, Maziarz zastępuje R. Króla.
60. Strzał Nazaruka z ostrego kąta nad bramką. Do wejscia na boisko szykuje się Paweł Maziarz.
58. Po dośrodkowaniu z prawej strony w dogodnej sytuacji był Surdykowski, ale niedokładnie przyjął piłkę na 5. metrze, ta padła łupem Mierzwy.
53. R. Król zagrywa na prawą stroną do Popławskiego, ten podaje w pole karne do Iwanickiego, ten nie opanowuje piłki. W odpowiedzi Surdykowski strzela prosto w Mierzwę.
52. Bramkarz Motoru faulowany podczas interwencji po dośrodkowaniu Musuły.
50. Kamil Król leży na murawie, łęcznianie wybijają na aut. Motorowcy w łądnym geście oddają piłkę rywalom.
48.
Nikitovic fauluje wychodzącego na czystą pozycję Iwanickiego. Serb ukarany żółtą kartką. Po rzucie wolnym pewnie interweniuje Wierzchowski.
47.Dośrodkowanie Syroki z wolnego, napastnicy Motoru nie sięgają piłki, łapie ją Wierzchowski.
46. Górnik rozpoczyna drugą połowę. Surdykowski zmienia Szymanka.Dziesięciu zawodników Górnika już na boisku. Brakuje Szymanka, do gry szykuje się Janusz Surdykowski. Na murawę wbiegają też piłkarze Motoru. Lublinianie bez zmian.

Koniec pierwszej połowy.
+45.
Cudy pod bramką Mierzwy! Najpierw Szymanek w słupek, potem Nazaruk w nogi obrońcy stojącego na linii. Kolejne dwa strzały także odbijają się od naszych defensorów. Wracamy z dalekiej podróży!
+45.
Pan Marcin Szrek dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.
45.
Po dośrodkowaniu Musuły Szymanek strzela głową prosto w ręce Mierzwy.
44. Końcówka pierwszej połowy. Motor atakuje, w szeregi drużyny z Łęcznej wkradło sie trochę niepewnosci.
43.
Dośrodkowanie Musuły z lewej strony, ale bez problemu broni Mierzwa.
40. Popławski strzela przewrotką. Efektownie, ale za lekko. Wierzchowski broni bez problemów. Po chwili rzut rożny dla Górnika. Przy dośrodkowaniu ofiarnie interweniuje Mierzwa, ale jest faulowany przez zawodnika gospodarzy.
38.
Zawodnicy Górnika domagają się rzutu karnego, za zagranie ręką obrońcy Motoru w obrębie "szesnastki". Sędzia nie wskazuje na "wapno".
36.
Zmiana w Górniku Mazurkiewicza zmienia Paweł Bugała.
35.
Prawą stroną pzredziera się Popławski. Dośrodkowuje w pole karne, ale Iwanickiego uprzedza obrońca Górnika. Piłka wychodzi przed pole karne, strzał Lipeckiego nad bramką.
32.
Rzut wolny z 25 m. wykonuje Syroka. Piłka odbija się od muru i wychodzi na róg. Do narożnika ponownie idzie Syroka. Łęcznianie przejmują piłkę.
31. Tuż przed polem karnym Kamila Króla fauluje Mazurkiewicz. Obrońca Górnika "pracuje" na czerwoną kartkę. Na razie sędzia jest pobłażliwy.
29.
Na boisko wraca Nikitovic. Po chwili brutalny atak Kamila Króla w nogi Mazurkiewicza. Napastnik Motoru ogląda żółty kartonik.
27. Dwie szanse Motoru w przeciągu minuty. Najpierw do piłki nie dobiegł Popławski, potem po podaniu Iwanickiego Syroka trafił w Wierzchowskiego. Za linią leży Veljko Nikitovic, który w poprzednim starciu doznał urazu głowy.
25. Strzał Zawadzkiego z dystansu z problemami broni Wierzchowski. Na boisku leży zawodnik Górnika, który ucierpiał w starciu w polu karnym.
22. Po rożnym Tomczyk strzela nad bramką.
21. Nazaruk wyłuskał piłkę niemal zza lini końcowej, dograł w pole karne, Szymanek strzelił wzdłuż bramki, niecelnie dobijał Głowacki.
18. 0:1 dla Motoru!!!!!!! Prowadzenie obejmujemy po "familijnej" akcji braci Królów. Podawał Rafał, a piłkę do siatki skierował Kamil.
16. Strzał Nikitovica nad bramką Motoru.
15. Centymetry dzieliły od szczęścia kibiców Motoru. Po prostopadłym podaniu z głębi pola i strzale Iwanickiego piłkę sparował Wierzchowski, ta minimalnie minęła lewy słupek jego bramki. Po rożnym główkował Kamil Król, ale za lekko i bramkarz Górnika nie miał problemów z interwencją.
11. Szansa na kontrę dla Motoru, ale Syrokę nieprzepisowo powstrzymuje Mazurkiewicz. Otrzymuje za to żółtą kartkę.
9. Po szarży Iwanickiego rzut rożny dla Motoru. Poplawski jednak dośrodkowuje za głęboko.
7. Po strzale Nikitovica piłka wychodzi na rzut rożny. Dośrodkowuje Niżnik, głową strzela Szymanek, ale Przemek Mierzwa wyciąga się jak struna i zażegnuje niebezpiczeństwo, dobitka Nikitovica niecelna.
6. Po niedokładnym podaniu zawodników Motoru piłkę przejmuje Grzegorz Szymanek. Jego rajd powstrzymują jednak lubelscy obrońcy. Po kontrze niecelnie na bramkę Górnika strzela Popławski.
2. W pierwszych minutach aktywniejszy Motor. Rzut wolny dla lublinian w odległości 30 m. od bramki Górnika. Dośrodkowanie wybijają obrońcy.
1. Początek meczu. Zaczyna Motor.

Górnik gra w barwach zielono-czarnych, Motor na żółto-niebiesko.

Mecz poprzedza mała uroczystość. Marian Rapa, prezes Lubelskiego ZPN wręcza kapitanowi Górnika, Sławomirowi Nazarukowi puchar za mistrzostwo dawnej III ligi.

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko.

Spotkanie sędziuje trójka arbitrów ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Sędzią głównym jest Marcin Szrek, na liniach pomagać mu będą Maksym Stelmaszczyk i Tomasz Biskup.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Stadion Górnika powoli się zapełnia. Spotkanie obejrzy conajmniej 1500 kibiców Motoru. Fani obu zespołów mają w zgodzie dopingować oba zespoły.