Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

BusBonus: Zniżki nie tylko w Lublinie

redakcja
redakcja
Posiadacze biletów okresowych będą mogli korzystać ze zniżek nie ...
Posiadacze biletów okresowych będą mogli korzystać ze zniżek nie ... Archiwum
Posiadacze biletów okresowych będą mogli korzystać ze zniżek nie tylko w Lublinie, ale i w województwie.

Program premii dla pasażerów komunikacji miejskiej może zostać rozszerzony na całe województwo. Posiadacze biletów okresowych mogliby korzystać ze zniżek także poza swoim miastem

Program BusBonus został uruchomiony w lutym i miał zachęcić lublinian do regularnego korzystania z komunikacji miejskiej. Założenia są proste: posiadacze biletów okresowych ZTM są uprawnieni do zniżek w różnych punktach handlowych, ale nie tylko. O 25 proc. taniej można korzystać z basenu MOSiR przy Al. Zygmuntowskich, 23 proc. zniżki oferuje pływalnia Uniwersytetu Przyrodniczego. Upusty dają też niektóre sklepy odzieżowe, czy restauracje i kluby. Wystarczy korzystając z usług okazać ważny bilet okresowy.

– Ze zniżek skorzystało już 10 tys. osób – mówi Tomasz Fulara, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Lublin. I szykuje się już do rozszerzenia programu na całe województwo. – Rozmawialiśmy już ze wszystkimi przewoźnikami komunikacji miejskiej w naszym regionie – potwierdza. Poza stolicą regionu miejskie autobusy kursują też po Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Puławach i Kraśniku.

Możliwe, że system zostanie rozszerzony jeszcze w tym roku. Zdaniem prezesa MPK fakt, że nie wszędzie działają elektroniczne bilety okresowe nie powinien być wielkim problemem. Udogodnienia miałyby działać niezależnie od miasta, w którym się znajdujemy. – Na przykład pasażer z biletem okresowym z Chełma mógłby przyjechać do Lublina i tutaj korzystać ze zniżek – stwierdza Fulara.

Już niedługo ze zniżek będą mogli korzystać studenci UMCS, którzy kodują swój bilet na elektronicznej legitymacji. Dotychczas legitymacja nie uprawniała do udziału w programie BusBonus, ale wczoraj władze UMCS i MPK podpisały porozumienie o współpracy.

Już wcześniej uczelnia pomogła przewoźnikowi w doliczeniu się, że roczna liczba pasażerów trolejbusów wzrosła o 2 miliony, a dane takie były potrzebne spółce do rozliczania unijnego projektu. W pojazdach MPK mają się pojawiać reklamy UMCS. – Będziemy mieli także wsparcie na nasz przyszłoroczny jubileusz – mówi Stanisław Michałowski, rektor uczelni. – Nasze 70-lecie będzie można promować w pojazdach MPK – dodaje. Mowa jest też o wspólnych badaniach.

Dalsze plany są jeszcze bardziej dalekosiężne. Mowa o rozszerzeniu programu na cały kraj. To nie jest już takie proste, bo część miast ma własne systemy zniżek, a poza tym do obsługi tak dużego systemu trzeba by sporo pracowników, na co MPK nie może sobie pozwolić.

Dominik Smaga


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto