Zakończył się turniej Energa Basket Cup

Marcin Puka
Zakończył się turniej Energa Basket Cup Jakub Hereta
Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej wśród chłopców oraz Szkoła Podstawowa w Konstantynowie w rywalizacji dziewcząt reprezentowały nasze województwo w finale koszykarkiego turnieju Energa Basket Cup. Niestety, nie udało się im dojść do strefy medalowej.

Do walki o końcowe zwycięstwo w Energa Basket Cup przystąpiły 32 drużyny - 16 zespołów dziewcząt i tyle samo chłopców, zwycięzców finałów wojewódzkich.

5 i 6 czerwca wzięli oni udział w turnieju kwalifikacyjnym, który wyłonił cztery najlepsze reprezentacje szkół podstawowych w Polsce.

Złote medale na największym w kraju turnieju koszykówki dla młodzieży zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu oraz chłopcy z SP nr 7 w Sopocie.

Oba brązowe medale - dziewcząt i chłopców - powędrowały do reprezentantów województwa wielkopolskiego. Zdobyły je dziewczęta z SP nr 19 z Poznania i chłopcy z SP nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

W sumie w rozgrywkach uczestniczło 6 tysięcy szkół i 80 tysięcy zawodników w wieku 11 - 13 lat. Łącznie w siedmiu edycjach programu wzięło udział blisko pół miliona zawodników i zawodniczek.

Najlepsze drużyny wywalczyły także wartościowe na-grody. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł.