Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieniawa: Mieszkańcy zaproponowali zmiany w dzielnicy

Łukasz MM-kowicz
Łukasz MM-kowicz
Co trzeba poprawić w okolicy? Wybudować wiadukt, położyć nowe chodniki, posadzić więcej zieleni. To propozycje mieszkańców Wieniawy.

- W imieniu swoim i sąsiadów, proszę, żeby mieszkało nam się ciszej – mówi Heryk Kłoś z Wieniawy i dodaje, że wszyscy nie mogą się doczekać budowy ekranów akustycznych.

- Chciałabym się w końcu doczekać budowy tunelu na moim osiedlu. Tyle razy, tak pięknie o tym mówili, niektórzy urzędnicy. I co? I nic z tego nie wyszło. A miasto korkuje się właśnie w naszej części dzielnicy. Panowie z urzędu, może w końcu coś zrobicie? – pyta Agnieszka Kozłowska, mieszkanka ul. Puławskiej.

Prośby tę podtrzymują radni dzielnicowi, który z całą litanią próśb i wniosków od mieszkańców, udali się do Urzędu Miast.

- Mamy kilka pomysłów na to, w jaki sposób spożytkować miejski budżet przeznaczony dla naszej dzielnicy – mówi Marcin Chrapowicki z rady dzielnicy Wieniawa.

Czego jeszcze domagają się mieszkańcy i ich radni? – Naszym priorytetem jest rozwiązanie problemu dotyczącego ulicy Sowińskiego. Wiemy już, że ze względów technicznych nie może tam powstać tunel, więc wnioskujemy o budowę wiaduktu – mówi Chrapowicki. – Chcemy, by miasto naprawiło także nawierzchnię jednej z bocznych ulicach odbiegającej od Puławskiej. To droga, która jest wyłożona płytami betonowymi. Od 30 lat nic nie zmienia się w tym miejscu, chociaż miało to być rozwiązanie tymczasowe.

Swoje dwa grosze dorzucili też pracownicy szkół, którzy chcą wyremontować swoje placówki.

– Renowacji wymaga Szkoła Podstawowa nr 6 przy ulicy Czwartaków. Zespół Szkół Chemicznych, który mieści się przy al. Racławickich stara się o budowę parkingu. Nowego dachu potrzebuje również bursa szkolna numer 1 przy ulicy Popiełuszki – wymienia Marcin Chrapowicki.

Poważnych prac wymaga także LO nr 23 przy ulicy Poniatowskiego.

– Od kilku lat ubiegamy się o przeprowadzenie remontu w naszej szkole – mówi Alicja Fijałek, dyrektor XXIII LO w Lublinie. – Uczy się u nas prawie tysiąc osób, a do tego mamy około stu pracowników. Przy tak dużej liczbie ludzi, którzy codziennie przebywają w szkolnych murach, budynek bardzo szybko się niszczy.

Wnioski radnych będą teraz analizować urzędnicy, którzy ustalą, na które inwestycje zostanie przydzielona miejska kasa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto