MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacje z psem? Sprawdź, najlepsze kierunki na urlop z czworonogiem w Polsce. Ile kosztuje wypoczynek z pupilem?

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Planowanie urlopu z psem może być nieco bardziej wymagające, ale wspólne przeżycia i radość twojego pupila z pewnością wynagrodzą ten wysiłek. Wybierz miejsce, które odpowiada potrzebom twojego psa, dobrze przygotuj się do podróży i cieszcie się wspólnym czasem.
Planowanie urlopu z psem może być nieco bardziej wymagające, ale wspólne przeżycia i radość twojego pupila z pewnością wynagrodzą ten wysiłek. Wybierz miejsce, które odpowiada potrzebom twojego psa, dobrze przygotuj się do podróży i cieszcie się wspólnym czasem. damedeeso/123rf.com/zdjęcie ilustracyjne
Czas na psiakacje! Spędzanie urlopu z twoim czworonożnym przyjacielem to doskonały sposób na wspólne chwile relaksu i zabawy. Warto jednak odpowiednio zaplanować taki wyjazd, abyście zarówno ty, jak i twój pies czuli się komfortowo. Oto kilka porad i pomysłów na miejsca, gdzie możecie wspólnie spędzić wakacje.

Spis treści

Gdzie spędzić urlop z psem?

Gdzie spędzić urlop z czworonogiem? Czas wakacji najlepiej dzielić z bliskimi – w końcu to jeden z niewielu momentów, kiedy możemy pobyć tak długo razem. Dla wielu doskonałymi kompanami do urlopowych wojaży będą… psy.

Nasi czworonożni przyjaciele często traktowani są jak pełnoprawni członkowie rodziny, więc dlaczego nie mieliby jechać z nami? Na taki wyjazd warto jednak dobrze się przygotować – odpowiednio spakować, dobrze zaplanować plan podróży i, nade wszystko, wybrać miejsce przyjazne pupilom.

Planowanie urlopu z psem może być nieco bardziej wymagające, ale wspólne przeżycia i radość twojego pupila z pewnością wynagrodzą ten wysiłek. Wybierz miejsce, które odpowiada potrzebom twojego psa, dobrze przygotuj się do podróży i cieszcie się wspólnym czasem.
Planowanie urlopu z psem może być nieco bardziej wymagające, ale wspólne przeżycia i radość twojego pupila z pewnością wynagrodzą ten wysiłek. Wybierz miejsce, które odpowiada potrzebom twojego psa, dobrze przygotuj się do podróży i cieszcie się wspólnym czasem. damedeeso/123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Jak zaplanować podróż z psem?

Sukces wyjazdu z czworonogiem będzie mocno zależał od dobrego przygotowania. Planując wycieczkę, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim należy obrać taki kierunek, w którym pupil będzie czuł się dobrze.

Góry dla typowego kanapowca to średni pomysł. Jeśli twój psiak natomiast to adorator pływania, podziękuje ci radosnym merdaniem ogona za wypad nad jezioro.

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest to, czy punkt docelowy podróży jest psiolubny. W Polsce na szczęście powstaje coraz więcej obiektów dog friendly (określanych także jako pet-friendly), więc wybór jest niemały.

W takich miejscach na pupili często czekają specjalne legowiska, miski, a nawet przekąski na powitanie. Dobrze jest zorientować się przed wyjazdem, czy znajdziesz w okolicy restauracje i atrakcje, gdzie istnieje zgoda na przebywanie z psiakiem wewnątrz lokalu.

Gdy już wybierzesz odpowiedni hotel, pamiętaj o tym, aby zabierać ze sobą psa możliwie wszędzie. Samotny, długi pobyt w nowym i nieznanym miejscu może być dla niego wyjątkowo stresujący. Przed przyjazdem sprawdź regulamin danego obiektu – często przy zameldowaniu wymagane jest np. przedstawienie książeczki szczepień czworonoga.

Aby znaleźć hotel przyjazny psom, warto odwiedzić stronę Travelist.pl, gdzie – po zaznaczeniu opcji „Możliwość przyjazdu z pupilem” – dostępne są liczne oferty hoteli dog friendly z Polski i z zagranicy.

Ile kosztuje urlop z psem w hotelu?

Wybierając się na wakacje z pupilem, warto pamiętać, że wiele hoteli i ośrodków wczasowych pobiera dodatkowe opłaty za psa w pokoju.

Opłaty te, które mogą wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za dobę, mają na celu rekompensację potencjalnych zniszczeń, a niekoniecznie podnoszenie komfortu pobytu zwierzęcia.

W praktyce, wielu właścicieli psów zauważa, że poza dodatkowym kosztem, ich pupile często nie otrzymują żadnych udogodnień, takich jak miski, smakołyki czy legowiska.

Niemniej, istnieją wyjątki – niektóre hotele są dobrze przygotowane na przyjęcie czworonogów, oferując „psi pakiet” z przekąskami, workami na odpady i zabawkami.

Temat opłat za psa w hotelach budzi wiele emocji i dyskusji zarówno wśród opiekunów zwierząt, jak i hotelarzy. Niektóre obiekty nie pobierają opłat, inne wymagają drobnych sum, a w wyjątkowych przypadkach opłaty są przekazywane na cele charytatywne, takie jak schroniska dla zwierząt.

Gdzie na Mazury z pupilem?

Kraina Wielkich Jezior to ogrom możliwości spędzenia urlopu z czworonogiem. Długie spacery po bezkresnych łąkach czy orzeźwiające kąpiele w niezliczonych jeziorach to niektóre z opcji wypoczynku.

Bez problemu wejdziesz z psem na teren Puszczy Piskiej, Wilczego Szańca oraz Piramidy w Rapie. W towarzystwie pupila możesz też żeglować, zorganizować spływ kajakowy lub przejażdżkę na rowerach wodnych. Jeżeli tylko twój futrzak aprobuje ten rodzaj wypoczynku – obierzcie ster na Mazury!

Pies w górach

Jeśli twój czworonóg może pochwalić się najlepszą kondycją w rodzinie, warto zabrać go na górskie szlaki. Tym, którym zależy na spokojnym eksplorowaniu świata — bez obaw o ewentualny zakaz wstępu dla pupila, polecamy wybrać się na tereny Gór Sowich i Izerskich.

Obszary te nie są objęte ochroną, więc opcji beztroskich wędrówek jest o wiele więcej. W Izerach popularne kierunki na wypad z psem to Hala Izerska i Wysoka Kopa. W Górach Sowich natomiast doskonale sprawdzą się malownicze szlaki wiodące na Wielką lub Małą Sowę oraz Kalenicę.

Góry są idealne dla aktywnych psów o dobrej kondycji. Wybierając się na górskie szlaki, warto pamiętać, że nie wszystkie parki narodowe pozwalają na wprowadzenie psów.
Góry są idealne dla aktywnych psów o dobrej kondycji. Wybierając się na górskie szlaki, warto pamiętać, że nie wszystkie parki narodowe pozwalają na wprowadzenie psów. Jf Brou/unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne

W Tatrach dogtrekking w wielu miejscach jest zabroniony. Psiaki mile widziane są jedynie na Drodze pod Reglami, Gubałówce oraz w Dolinie Chochołowskiej. W Beskidzie Żywieckim wejdą na Praszywkę Wielką, Rycerkę Dolną oraz Przełęcz Przysłóp Potócki.

Tym, którym marzą się szczyty Gór Stołowych, polecamy Srebrną Górę. W Karkonoszach na włochatych zdobywców czeka Śnieżka. Malownicze Bieszczady, gdzie szlaki są mniej wymagające, będą równie doskonałym wyborem.

Warto pamiętać, że tylko pięć górskich parków narodowych zezwala na wejście z psem. Są to:

  1. Karkonoski Park Narodowy,

  2. Magurski Park Narodowy,

  3. Ojcowski Park Narodowy,

  4. Park Narodowy Gór Stołowych

  5. oraz Świętokrzyski Park Narodowy.

Tutaj absolutnie konieczne jest trzymanie pupila na smyczy!

Nadmorska psia przygoda

Wyjazd nad morze z psem to wspaniała przygoda. Na wielu plażach nad Bałtykiem psy są mile widziane. Przykłady takich miejsc to Świnoujście, Pustkowo, Międzyzdroje, Rowy, Jastarnia, Gdańsk Brzeźno, Pobierowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Darłowo, Łeba, Kuźnica, Gdynia oraz Sopot. Spacer po plaży, zabawy w piasku i kąpiele w morzu to idealny sposób na spędzenie czasu z psem.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz góry, jeziora, morze czy malownicze Podlasie, pamiętaj, że najważniejsza jest wspólna radość z odkrywania nowych miejsc. Psiakacje to doskonała okazja, aby spędzić czas z bliskimi – zarówno dwunożnymi, jak i czworonożnymi.
Niezależnie od tego, czy wybierzesz góry, jeziora, morze czy malownicze Podlasie, pamiętaj, że najważniejsza jest wspólna radość z odkrywania nowych miejsc. Psiakacje to doskonała okazja, aby spędzić czas z bliskimi – zarówno dwunożnymi, jak i czworonożnymi. Ignacio Amenábar/unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne

Podlasie na czterech łapach

A teraz opcja dla prawdziwych fanów obcowania z naturą… Podlasie! Ten malowniczy region kraju to doskonała opcja dla właścicieli psów. Są tu aż cztery parki krajobrazowe i liczne ścieżki trekkingowe, dostępne są spływy kajakowe oraz szeroka oferta obiektów przyjaznych zwierzakom. Z pupilem wejdziecie na teren Białowieskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Wigierskiego Parku Narodowego oraz Narwiańskiego Parku Narodowego.

Wybierając miejsce na urlop z psem, pamiętaj, że twój pupil potrzebuje czasu na adaptację i bliskości swojego opiekuna. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wyborze przyjaznego miejsca psiakacje będą niezapomnianą przygodą zarówno dla ciebie, jak i twojego czworonoga.

Źródło:travelist.pl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wakacje z psem? Sprawdź, najlepsze kierunki na urlop z czworonogiem w Polsce. Ile kosztuje wypoczynek z pupilem? - Strona Podróży

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto