Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci sięgają po Viagrę

Łukasz MM-kowicz
Łukasz MM-kowicz
Młodzi ludzie oblegają lubelskie apteki i kupują Viagrę lub jej tańsze odpowiedniki. – Stres i zawrotne tempo życia obniża libido – tłumaczą specjaliści.

Po leki na impotencję sięgają mężczyźni do niedawna zaliczani do grup najbardziej aktywnych seksualnie, a więc ci między dwudziestym i trzydziestym rokiem życia. – To prawda. Viagrę kupują coraz młodsi mężczyźni. Dlaczego tak się dzieje? O tym najlepiej wiedzą seksuolodzy. – mówi Krzysztof Przystupa, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Lublinie.

– Trzydziestolatkowie zgłaszający się po leki zwiększające libido, to już norma – usłyszeliśmy od sprzedawcy internetowego sklepu Erex.pl. – Przychodzą klienci w różnym wieku, głównie w wieku plus pięćdziesiąt. Ale ostatnio zdarzają się i młodsi – informuje Grażyna Czyżewska, farmaceutka z Lublina. – Lekarze wypisują coraz więcej takich recept. Są to lekarze różnych specjalizacji. Zdarza się, że pacjenci przychodzą z receptami, które wypisał weterynarz – dodaje.
Za cztery stumiligramowe tabletki Viagry zapłacimy średnio 195 zł. Za jej polski odpowiednik – 95 zł.

- Kupiłem Viagrę dwa razy. Nie ukrywam, że bardziej chodziło mi o nowe doświadczenie. Chcieliśmy z dziewczyną trochę poeksperymentować. Warto – przekonuje dwudziestoczteroletni Michał. W jaki sposób zdobył receptę? Tego nie chciał nam powiedzieć.

Ale problem wydaje się dużo poważniejszy. – Dwudziestokilkulatkowie zgłaszają się z różnymi problemami – potwierdza dr Krzysztof Bojar, lubelski seksuolog.
Zwykle chodzi o obniżenie poziomu libido lub przedwczesny wytrysk. – Problemy z erekcją mają głównie podłoże psychogenne. Powód? Stres przed pierwszym stosunkiem, stresy życia codziennego, problemy w pracy, dokuczliwy szef, czy brak pracy – tłumaczy dr Bojar. – W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się psychoterapia. Czasem wystarczy nawet jedno spotkanie. Młodym ludziom trzeba pomóc zrozumieć pewne rzeczy.

Czynnikiem wspomagającym terapię są często leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. – Nie zawsze muszą to być leki na impotencję – zaznacza seksuolog.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto