Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Replika 14. LAF: Filmy ze Zwierzyńca w Lublinie (program)

redakcja
redakcja
Mat. org.
W niedzielę 13 października w Lublinie zaczyna się Replika 14. Letniej Akademii Filmowej. Organizatorzy, którzy uprzedzają, że w Chatce Żaka zobaczymy marne okruszki z 300 pozycji LAF zapraszają na osiem projekcji.

To okazja by nadrobić zaległości i zorientować się, co oglądali widzowie w sierpniu w Zwierzyńcu. Seanse są w niedziele, poniedziałki i czwartki. Czasami po dwa dziennie.

Projekcje będą w sali widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego w ACK Chatka Żaka. To pierwsza odsłona repliki. Druga (składająca się z kolejnych 8 tytułów) będzie w listopadzie.

Karnet kosztuje 50zł. Bilety na poszczególne seanse są po 12 i 10zł.

PROGRAM:

13 października, g. 17.45
PIETA

reż.: Kim Ki-duk
scen.: Kim Ki-duk
zdj.: Jo Young-jik
muz.: Park In-young
w.: Jo Min-soo (Mi-Son), Lee Jeong-jin (Gang-Do), Woo Ki-Hong (Hoon-chul), Kang Eunjin (Myeong-ja), Cho Jae-ryong (Tae-seung)
prod.: Korea Płd. 2012 (104 min)
Złoty Lew na MFF w Wenecji’2012

Młody egzekutor jest odczłowieczonym produktem naszych czasów, istnym demonem zagłady. Jego pojawienie się oznacza dla ofiary tortury albo śmierć. Pewnego dnia staje przed nim nieznajoma kobieta. Podaje się za jego matkę, która opuściła go w dzieciństwie. Wraca, aby prosić o przebaczenie. W zamian jest gotowa znieść wszelkie poniżenie.

13 października, g. 20.00
TRUSKAWKI I CZEKOLADA (Fresa y chocolate)

reż.: Tomás Gutierrez Alea, Juan Carlos Tabio
scen. (na podst. własnego opowiadania): Senel Paz
zdj.: Mario Garcia Joya
muz.: José Maria Vitier
w.: Jorge Perugorría (Diego), Vladimir Cruz (David), Mirtha Ibarra (Nancy), Francisco Gattorno (Miguel), Joel Angelino (German), Marilyn Solaya (Vivian), Andrés Cortina (ksiądz)
prod.: Kuba/Meksyk/Hiszpania 1993 (110 min)
Grand Coral oraz nagrody za reżyserię, rolę męską (J. Perrugoria), drugoplanową rolę kobiecą (M. Ibarra), nagroda FIPRESCI i nagroda publiczności na MFF w Hawanie’1993; Srebrny Niedźwiedź na MFF w Berlinie’1994; Srebrny Hugon na MFF w Chicago’1994; nominacja do Oscara’1994 za najlepszy film zagraniczny

Hawana, rok 1979. David, heteroseksualny student, poznaje kolegę – Diego, który jest zadeklarowanym gejem, zdającym sobie sprawę z niechętnego stosunku komunistów, w tym Fidela Castro, do mniejszości seksualnych. Wkrótce uświadamia sobie, że łączy ich coś więcej niż koleżeńskie relacje. Ich wspólny znajomy, Miguel, który jest homofobem, próbuje przekonać Davida, żeby inwigilował swego przyjaciela, albowiem każdy homoseksualista stanowi realne zagrożenie dla moralności komunistycznej.

14 października, g. 20.00
METEORA (Metéora)

reż.: Spiros Stathoulopoulos
scen.: Asimakis Alfa Pagidas, Spiros Stathoulopoulos
zdj.: Spiros Stathoulopoulos
anim.: Matthias Daenschel, Anna Jander
w.: Theo Alexander (Theodore), Tamila Koulieva-Karantinaki (Urania), Adonis Kapsalis
prod.: Grecja/Niemcy/Francja 2012 (82 min)

Młody mnich Theodore i jego rówieśnica mniszka Urania, zamieszkują dwa sąsiednie klasztory położone na szczytach gór. Ich wybór życiowy sprawił, że postanowili poświęcić swój los Bogu i surowym praktykom religijnym. Ale rodzące się między nimi uczucie stawia ich dotychczasowe wybory pod znakiem zapytania. Rozdarci między duchowym powołaniem i zwykłymi ludzkimi pragnieniami muszą zdecydować, którą ścieżkę wybrać.

20 października, g. 18.00
BOSKA INTERWENCJA (Yadon ilaheyya)

reż.: Elia Suleiman
scen.: Elia Suleiman
zdj.: Marc-André Batigne
muz.: Shabtai Yitzhak
w.: George Khleifi (sąsiad), Manal Khader (kobieta), Michel Piccoli (Święty Mikołaj), Nazira Suleiman (matka), Elia Suleiman (E.S.), Nayef Fahoum Daher (ojciec), Amer Daher (Auni), Jamel Daher (Jaman), Read Masarweh (Abu Basil), Bassem Loulou (Abu Amer), Salvia Nakkara (Adia), Naaman Jarjoura (wujek)
prod.: Francja/Niemcy/Maroko/Palestyna 2002 (92 min)
Nagroda za reżyserię oraz nagroda FIPRESCI na MFF w Cannes’2002

Tragikomiczna kronika życia codziennego w Palestynie. Niekończący się konflikt został tu pokazany przez pryzmat miłości dwojga ludzi, którym przyszło się urodzić po przeciwstawnych stronach barykady: w Jerozolimie i w Ramallah. Przez napietą sytuację polityczną nie mogą swobodnie spotykać się i muszą szukać przedziwnych sposobów, aby pielęgnować swoje uczucie.

20 października, g. 20
ANIOŁOWIE WSZECHŚWIATA (Englar alheimsins)

reż.: Fridrik Thór Fridriksson
scen.: Fridrik Thór Fridriksson, Einar Már Gudmundsson
zdj.: Harald Gunnar Paalgard
muz.: Hilmar Örn Hilmarsson
w.: Ingvar E. Sigurdsson (Páll), Baltasar Kormákur (Óli), Hilmir Snær Gudnason (Pétur), Björn Jörundur Fridbjörnsson (Viktor), Margrét Helga Jónsdóttir (matka Pálla), Theodór Júlíusson (ojciec Pálla)
prod.: Islandia 2000 (100 min)

Páll jest wrażliwym i uzdolnionym artystycznie młodym człowiekiem dotkniętym schizofrenią. Kiedy przeżywa zawód miłosny, zapada się w swój własny świat i zostaje umieszczony na oddziale psychiatrycznym, gdzie spotyka barwnych kompanów m. in. Olego, który napisał wszystkie piosenki Beatlesów i telepatycznie przekazał je zespołowi oraz Victora, wielkiego fana Hitlera.

4 listopada, g. 20
NIEBIAŃSKIE PIEKŁO (Nebe, peklo)

reż.: David Čálek
scen.: David Čálek
zdj.: David Čálek
prod.: Czechy 2010 (82 min)

Bohaterowie filmu postrzegają seks inaczej niż przeciętny człowiek. „Niebiańskie piekło” nie jest zwykłą wyprawą do sa-domasochistycznego podziemia. To nie demaskatorski dokument interwencyjny. Jedynie ulotne spojrzenie na świat, może i dziwny, ale fascynujący, przedstawiony z typową czeską mieszanką pobłażania, ironii, zrozumienia.

7 listopada, g. 18
CZEKISTA (Chekist)

reż.: Aleksandr Rogożkin
scen. (na podst. opowiadania Władimira Zazubrina): Jacques Baynac, André Milbet
zdj.: Walerij Mulghaut
muz.: Dmitrij Pawłow
w.: Igor Siergiejew (Andriej Pawłowicz Śrubow, naczelnik okręgowego CzeKa), Aleksiej Połujan (Jan Karłowicz Piepieł, członek trójki CzeKa), Michaił Wasserbaum (Isaak Kac, członek trójki CzeKa), Siergiej Isawin (Chudonogow, czekista-egzekutor), Wasilij Domraczew (Sołomin, czekista-egzekutor), Aleksandr Miedwiediew (Mudynia, czekista-egzekutor), Wiktor Chozjainow (Niepomniaszczij, czekista-egzekutor), Aleksandr Charaszkiewicz (Boże, czekista-egzekutor), Igor Gołowin (czekista-kokainista), Nina Usatowa (sprzątaczka w CzeKa)
prod.: Rosja/Francja 1992 (95 min)

Andriej Śrubow to wysoko postawiony funkcjonariusz CzK, dzierżący w swoich rękach ogromną władzę. Nie tylko ma prawo osądzać domniemanych wrogów rewolucji, ale także skazywać ich na śmierć. Wyroki, a co za tym idzie, egzekucje przeprowadzane są taśmowo. Machina terroru działa bez opamiętania. Ale w pewnym momencie zaczyna się odbijać na psychice oprawcy i kata.

7 listopada, g. 20
KOKTEBEL

reż.: Borys Chlebnikow, Aleksiej Popogrebski
scen.: Borys Chlebnikow, Aleksiej Popogrebski
zdj.: Sándor Berkesi
muz.: Lutgardo Labad
w.: Igor Czerniewicz (ojciec), Gleb Puskepalis (syn), Jewgienij Sytyj (inspektor kolejowy), Wiera Sandrykina (Tania), Władimir Kuczerenko (Michaił), Agrippina Stiekłowa (Ksenia), Aleksandr Iljin (kierowca ciężarówki)
prod.: Rosja 2003 (105 min)
Nagroda specjalna jury na MFF w Moskwie’2003; Grand Prix na MFF w Wiesbaden’2004

Ojcu, który samotnie wychowuje jedenastoletniego syna, posypało się życie. W końcu wpadł w alkoholowy ciąg. Resztki instynktu samozachowawczego podpowiadają mu, że musi odzyskać nad sobą kontrolę. Postanawia, że szansą na odnowę moralną i zbliżenie z synem może stać się dla nich obu szalona wyprawa z Moskwy na Krym. Wyrusza zatem w nieskończenie daleką podróż, najeżoną niebezpieczeństwami i pokusami.

(oprac. agdy na podstawie materiałów)

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto