Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przejrzyj się w portretach małp, czyli inHUMAN” w CSK

Marcin Jaszak
Czterdzieści czarno-białych fotografii małp, sportretowanych przez kraty i szyby europejskich ogrodów zoologicznych. Czy warto to zobaczyć? Świat to docenił, czy Lublin podzieli to zdanie?

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na wystawę „inHUMAN”, ukazującą cykl fotografii Pawła Bogumiła.

„Wystawa fotografii Pawła Bogumiła nosi przewrotny tytuł „inHUMAN”. Ta gra słów doskonale oddaje skrajne emocje, których doświadczamy, patrząc na 40 czarno-białych fotografii małp, które artysta sportretował przez kraty i szyby europejskich ogrodów zoologicznych.

Niektóre fotografie budzą podświadomy lęk przed potężnymi zwierzętami – inne powodują, że za-stanawiamy się o czym myśli osoba na zdjęciu. Podświadomie zapominamy, że patrzymy na zwie-rzę. Portrety Bogumiła, wykonane z niemałym kunsztem fotograficznym, powodują, że włosy na naszych karkach się jeżą.” - informuje organizator.

Paweł Bogumił, ur. 1984. Absolwent studium fotograficznego Związku Polskich Artystów Fotogra-fików w Warszawie. Jego fotografie prezentowane były między innymi na „Lens Culture”, „Future Shot” oraz na łamach magazynów „Cles”, „Geo” i „Geo Saison”.

Projekt „inHUMAN” znalazł się w finale konkursu „Earth 15” organizowanego przez „Lens Cultu-re”. Oprócz tego Paweł Bogumił za cykle „inHUMAN” i „Floral Sketches” otrzymał nagrodę i wy-różnienie w konkursie International Photography Awards 2015.

Wystawa „inHUMAN”, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Ciche Kąty, Poziom +1, od 1 marca do 26 maja. Wstęp bezpłatny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto