MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dziś startuje Czytelnia Dramatu w Centrum Kultury

Marcin Jaszak
Centrum Kultury w Lublinie oraz Czytelnia Dramatu rozpoczynają nowy cykl czytań performatywnych, zatytułowany „Mistrzostwo”. Będą to prezentacje tekstów najlepszych polskich dramatopisarzy i dramatopisarek. Pierwszy z nich to „Iluzje” Iwana Wyrypajewa. Po prezentacji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami oraz autorem.

– Iluzje to opowieść o dwóch małżeństwach, które w ostatnich dniach życia wyznają prawdę o swojej miłości. Ich losy opowiada czworo obcych. Sztuka w poruszający sposób stawia pytanie, czy nasze uczucia i relację są prawdziwe? A może żyjemy iluzjami? To nie tyle spektakl, ile spotkanie. Aktor nie tyle gra, ile opowiada. Zaprojektowana przez artystę intymna bliskość w paradoksalnym połączeniu z dystansem opowieści uruchamia niezwykły wymiar odbioru. Formuła czytania performatywnego tę wyjątkowość podkreśla. Najistotniejsze wystawienia „Iluzji” zrealizowano jak dotąd w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (w reżyserii samego autora) oraz w Teatrze na Woli w Warszawie – później także w Teatrze Telewizji (w reżyserii Agnieszki Glińskiej) – pisze organizator.

Iwan Wyrypajew jest dramatopisarzem, reżyserem i producentem. Jednym z najważniejszych autorów współczesnych. Konsekwentnie poszukującym własnego języka, nieczułym na chwilowe mody, skoncentrowanym na uniwersaliach: miłości, wolności, odpowiedzialności, wierze. Urodził się w 1974 roku w ZSRR, w Irkucku. Ukończył tamtejszą Szkołę Teatralną, a następnie studiował w Instytucie Teatralnym Szczukina w Moskwie. Mieszka w Warszawie i jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej. Jego sztuki wystawiane są na całym świecie, od Korei Południowej po Nowy Jork. Jako reżyser pracuje i wystawia spektakle w teatrach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. na Festiwalu w Wenecji. Głównym kierunkiem jego działalności jest rozwój duchowy człowieka przy pomocy sztuki.

Czytelnia Dramatu „Mistrzostwo”, Iwan Wyrypajew – Iluzje (Czytają: Wojciech Rusin, Arkadiusz Cyran, Ewa Pająk, Anita Tomczak)

  • Gdzie: Sala Kameralna Piwnice CK
  • Kiedy: 23 kwietnia, godz. 19

Wstęp wolny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto