Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Lublinie w roku szkolnym 2024/2025. Przeczytaj, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Lublinie. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Lublinie. Gdzie zapisać dziecko? SerrNovik
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Lublinie. Przejrzyj dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Dowiedz się także, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria bierze się pod uwagę oraz jak ważne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach dopuszcza się, aby miało ukończone zaledwie 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

Kiedy prowadzone są rekrutacje w przedszkolach w Lublinie?

Procesy rekrutacyjne w przedszkolach trwają zwykle w początkowych miesiącach roku, w lutym i marcu. Jest to zależne od konkretnej placówki. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różniące się od siebie zasady rekrutacji. W pierwszym wariancie są ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, te niepubliczne zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą być odmienne.

Gdzie możesz znaleźć informacje o rekrutacji?

Niepubliczne przedszkola w Lublinie funkcjonują zgodnie z przepisami, które są określone w statucie i w oparciu o nie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które uczęszczały do wybranej placówki wcześniej. Pod uwagę bierze się także okoliczności takie, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Więcej informacji na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe bądź w starej formie, a więc samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Lublinie możesz znaleźć na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Lublinie?

Edukacja przedszkolna pozostaje bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Do tego, dziecko chodząc do przedszkola poznaje zasady życia w grupie. Rozwija się w zakresie społecznym i emocjonalnym. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwijania umiejętności z obszaru motoryki. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, grać w piłkę, rysować. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu takich zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa w zgodzie, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Lublinie

Przejrzyj poniższe wizytówki przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Lublinie

To warto wiedzieć

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto