MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Poradnia okulistyczna przeniosła się z Chmielnej na Staszica. Pacjenci narzekają

redakcja
redakcja
Wojciech Nieśpiałowski
Od poniedziałku pacjenci z ul. Chmielnej trafiają na ul. Staszica. I narzekają na warunki, w jakich czekają na wizytę u okulisty. A będą tu się leczyć przez dwa lata.

Pacjenci skarżą się na zaduch i na zbyt małą ilość krzeseł na korytarzach w budynku przy ul. Staszica 11. Na dodatek w poczekalni nie słychać nazwisk pacjentów wywoływanych do gabinetu.

– To najlepsza poradnia okulistyczna na Lubelszczyźnie, ale warunki lokalowe są koszmarne – skarży się pacjentka, którą spotkaliśmy wczoraj w poradni przy ul. Staszica 11 w Lublinie.

Poradnia 2 lipca została przeniesiona z Kliniki Okulistyki SPSK nr 1 w Lublinie na czas remontu jednego z tamtejszych dwóch budynków.

– Pacjentów mamy codziennie, musieliśmy to tak zorganizować, że przyjmujemy przy ul. Chmielnej do piątku, w weekend się przenosimy, a od poniedziałku działamy przy ul. Staszica – tłumaczy prof. Tomasz Żarnowski.

Budynek, który idzie do remontu, został oddany do użytku w 1978 r. Teraz trzeba go przystosować do aktualnych wymogów. Remont ma potrwać dwa lata.

Lekarze przyznają, że miejsca jest nieco mniej, ale chcą powiększyć metraż. Najciaśniej jest przy samej rejestracji, ale to ma się zmienić. – Rejestracja zostanie przeniesiona na parter, przy sali wykładowej dla studentów. Tam jest duży korytarz, więc tłok na pierwszym piętrze się rozładuje – mówi prof. Tomasz Żarnowski, kierownik Kliniki Okulistyki.

Ale nie tylko poradnia znajdowała się w budynku, który trzeba wyremontować. Były tam także łóżka i jedna z dwóch sal operacyjnych. Klinika musi sobie teraz poradzić, korzystając tylko z łóżek i sali dostępnej w starszym budynku przy ul. Chmielnej.

– Przedłużyliśmy godziny operacyjne. Teraz operujemy do godziny 19, a nie 15 – informuje prof. Żarnowski.

To oznacza również skrócenie czasu hospitalizacji pacjentów, ale tylko wtedy, kiedy nie będzie to zagrażało ich zdrowiu i bezpieczeństwu. – Nie będziemy odsyłali przypadków pilnych i trudnych – zapewnia prof. Żarnowski.


Rocznie klinika wykonuje 8 tys. operacji i udziela ok. 40 tys. porad.


Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto