Piłka ręczna: SPR Lublin przegrało z Zagłębiem. Stan rywalizacji 1:1

Szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały SPR Lublin 28:15, wyrównując stan rywalizacji finałowej fazy play-off ekstraklasy. Teraz dwa mecze w lubelskiej hali Globus.

Sobotnie spotkanie zakończył się minimalnym zwycięstwem SPR 29:28, a o rozstrzygnięciu zadecydowała bramka Kristiny Repelewskiej w ostatnich sekundach dogrywki.

Podopieczne Bożeny Karkut wyciągnęły wnioski z tej porażki i od początku niedzielnego meczu przystąpiły do ataków. Do przerwy prowadziły 13:7. W drugiej połowie powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały różnicą trzynastu bramek.

W najbliższą sobotę i niedzielę zostaną rozegrane dwa mecze w Lublinie. Finałowa rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.