Piłka ręczna: Zawodniczki SPR Lublin zrobiły pierwszy krok po złoto

SPR Lublin wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 29:28 w pierwszym meczu finałowym fazy play-off ekstraklasy kobiet.

O końcowym wyniku spotkania przesądziła dogrywka.

Od początku spotkania rysowała się delikatna przewaga gospodyń. Do przerwy prowadziły one 15:12. Po zmianie stron kilkukrotnie prowadziły różnicą czterech bramek, jednak pięć minut przed końcem meczu lublinianki doprowadziły wyrównania (23:23).

W końcówce oba zespoły rzuciły po dwa gole i kiedy zawyła końcowa syrena, tablica wyników pokazywała remis 25:25.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła także pierwsza część dogrywki, która skończyła się rezultatem 28:28. W ostatnich sekundach decydującego gola rzuciła Kristina Repelewska.

W niedzielę o godz. 18 rozpocznie się drugi mecz na Dolnym Śląsku. Kolejne spotkanie (lub spotkania) zostaną rozegrane w Lublinie. Finałowa rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.