Piłka ręczna: SPR Lublin prowadzi z Zagłębiem 2:1. W niedzielę złoto?

Piłkarki reczne SPR Lublin w trzecim meczu finałowym play-off ekstraklasy pokonały Zagłębie Lubin 34:23. Do mistrzostwa Polski brakuje im jednej wygranej.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia lubinianek po trafieniu Jeleny Kordic. W kolejnych minutach przyjezdne uzyskały dwubramkową przewagę. Szansy na jej powiększenie nie wykorzystała Kordic, która zmarnowała rzut karny oraz dobijająca Kinga Byzdra. W obu przypadkach rywalki skutecznie powstrzymywała Małgorzata Sadowska.

Po kwadransie do remisu 7:7 doprowadziła Izabela Puchacz i od tej pory to mistrzynie Polski były stroną przeważająca. Grały stanowczo w obronie i skutecznie w ataku i teraz to one powiększały przewagę. Do przerwy było 17:12.

Po zmianie stron utrzymywało się pięciobramkowe prowadzenie gospodyń. Po dziesięciu minutach wyrównanej gry lublinianki zaczęły uciekać rywalkom i w 43 min. po trafieniu Moniki Marzec było 24:17. Kolejny taki zryw zawodniczki SPR zanotowały między 47 i 50 minutą, kiedy ich przewaga urosła do dziewięciu trafień (28:19).

Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zdecydowanej przewagi mistrzyń Polski. W lubelskiej drużynie ciężar gry wzięła na siebie Kamila Skrzyniarz, która kilkukrotnie trafiała do bramki rywalek. Ostatecznie nasze szczypiornsitki poprzestały na jedenastu bramkach różnicy.

Po trzech spotkaniach finałowych SPR prowadzi z Zagłębiem 2:1 i już w niedzielę stanie przed szansą zdobycia piętnastego tytułu mistrzowskiego w historii lubelskiego szczypiorniaka. Początek czwratego meczu obu drużyn o godz. 17:30.

To jednak nie koniec sobotnich emocji w hali Globus. Trwa Piknik z Piłką Ręczną. O godz. 19 Vive Kielce zagra z Zagłębiem Lubin w finale Pucharu Polski mężczyzn.

SPR Lublin – Zagłębie Lubin 34:23 (17:12)
SPR: Sadowska, Jurkowska – Malczewska-Danielczuk 1, Małek 2, Majerek 7, Marzec 2, Wolska, Wojdat 2, Repelewska 6, Rukaite 1, Puchacz 5, Skrzyniarz 6, Wojtas 2. Kary: 10 min.
Zagłębie: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz – Załęczna 3, Piekarz, Ciepłowska 1, Semeniuk 3, Obrusiewicz 3, Jacek, Kordic 2, Pielesz 5, Byzdra 6. Kary: 6 min.
Sędziowali: Jarosław Szynklarz (Ozimek) i Mariusz Szynklarz (Opole).
Widzów: ok. 2 tys.