Piłka ręczna: RozRuch mistrzyń Polski (foto)

Tomek Koryszko
Nie było niespodzianki w sobotnim meczu piłkarek ręcznych SPR Asseco BS Lublin z Ruchem Chorzów. Mistrzynie Polski wygrały 32:15 i w tym sezonie pozostają niepokonane na ligowych parkietach.

Mecz z Ruchem rozpoczął się od trafienia Sabiny Włodek z rzutu karnego. Po pięciu minutach gospodynie prowadziły już 4:0 i trener chorzowianek Adam Michalski poprosił o czas. Uwagi jakie przekazał swoim podopiecznym nie znalazły jednak odzwierciedlenia w ich grze. Lublinianki powiększały przewagę, po kwadransie wygrywały już 13:2.

W kolejnych minutach opiekun SPR Edward Jankowski dał szansę gry zmienniczkom, które nie pokazały się z najlepszej strony, nie mogąc trafić do bramki rywalek przez blisko 10 minut.

– Takie mamy zawodniczki. Musimy bazować na zgranej ósemce, która stanowi o naszej sile. Ostatnio mieliśmy jednak słabszych przeciwników, dzięki czemu mogliśmy ogrywać zmienniczki – mówił po meczu Jankowski.

Rywalki nie potrafiły wykorzystać słabszej postawy miejscowych i do przerwy przegrywały różnicą dziewięciu goli.
Po zmianie stron lublinianki powiększały prowadzenie i nawet, kiedy na parkiecie znów pojawiły się zawodniczki rezerwowe ich zwycięstwo pozostawało niezagrożone.

- Cieszymy się z wygranej, bo teraz czekają nas naprawdę ciężkie spotkania. Wszystko podporządkowujemy meczom z norweskim Byasen Trondheim w Pucharze EHF – dodaje kapitan SPR Sabina Włodek.

Pierwszy mecz z Byasen odbędzie się 7 lutego w Trondheim, rewanż tydzień później w Lublinie.

W najbliższą środę, 28 stycznia lublinianki awansem rozegrają spotkanie Pucharu Polski ze Zgodą Ruda Śląska. Rozpocznie się ono o godz. 18 w hali Globus.