Piłka ręczna: Doskonała gra SPR w finale Play-off

Paweł Gregorowicz
Po dwóch bardzo dobrych spotkaniach przed własną publicznością lubelskie szczypiornistki w finale Play-off prowadzą 2:0 z Zagłębiem.

Do zdobycia kolejnego mistrzostwa Polski zawodniczkom SPR potrzeba tylko jednej wygranej, bo w tego typu rozgrywkach gra się do trzech zwycięstw.
- Do Lubina pojedziemy po zwycięstwo i mamy nadzieje, że uda nam się zdobyć mistrzostwo już w pierwszym meczu – mówi Ewa Damięcka, zawodniczka SPR.

Pierwsza połowa niedzielnegoi meczu w wykonaniu lublinianek była widowiskiem na wysokim poziomie. Obydwa zespoły na przemian atakowały zdobywając kolejne trafienia. Jednak zarówno do przerwy, jak i biorąc pod uwagę końcowy wynik, górą były piłkarki SPR-u.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 15:8.

Drugie 30 minut to odrabianie strat przez Zagłębie. Jednak do końca meczu grę kontrolowały zawodniczki z Lublina i utrzymały swoją przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się sześcio bramkową przewagą - 26:20. Kolejne spotkanie obu drużyn będzie miało miejsce w Lubinie, gdzie lublinianki będą walczyły o mistrzostwo już w pierwszym starciu.
- Od początku finału bardzo szanowałyśmy swojego przeciwnika, to bardzo dobry i groźny zespół, grałyśmy w swoim stylu dobrą piłkę i mam nadzieje, że to zaprocentuje w Lubinie – kwituje Damięcka.

SPR: Chemicz, Sadowska – Repelewska 6, Włodek 6, D.Malczewska 5, Damięcka 4, Puchacz 2, Wolska 2, Majerek 1, Rukaite, Marzec, Rola.
Kary: 8 min.
Karne: 5/5.

Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz – Gunia 6, Semeniuk 5, Kordić 3, Obrusiewicz 2, Jochymek 2, Jacek 1, Byzdra 1, Jakubowska, Niedośpiał, Olszewska.
Kary: 12 min.