Piłka nożna: Lublinianka Lublin - Sokół Adamów 4:1

W bardzo dobrym stylu piłkarze Lublinianki Lublin rozpoczęli rundę wiosenną czwartej ligi. W sobotnim meczu podopieczni Zbigniewa Grzesiaka pokonali na własnym terenie Sokół Adamów 4:1.

Lublinianie byli zdecydowanym faworytem inauguracyjnego pojedynku. Za zespołem z Wieniawy przemawiał fakt, iż Sokół w rundzie jesiennej zdobył zaledwie pięć punktów, nie odnosząc przy tym ani jednego zwycięstwa.

Tymczasem w mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy zdecydowanie ruszyli na bramkę Lublinianki.

Przewaga ostatniej drużyny ligi została udokumentowana golem Przemysława Dzido w 16. minucie. Strata bramki podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy dziesięć minut później wyrównali, a w 28. min. prowadzili 2:1. Autorem wyrównującego trafienia okazał się Michał Borowski, a gola dającego prowadzenie strzałem „nożycami” zdobył Erwin Sobiech.

Po przerwie obie drużyny miały swoje okazje, ale to lublinianie wykazali się lepszą skutecznością

Najpierw w 84. min. na 3:1 podwyższył Mateusz Bartyzel, a dwie minuty później wynik meczu na 4:1 ustalił Grzegorz Góral.

- Początek spotkania był w naszym wykonaniu bardzo słaby. Wynikało to z tego, że dawno nie graliśmy na normalnym boisku. Z czasem prezentowaliśmy się lepiej, a co najważniejsze zaaplikowaliśmy rywalom cztery bramki i zasłużenie wygraliśmy ten mecz – mówi Erwin Sobiech, napastnik Lublinianki.