Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obcokrajowcy po polsku

Karolina Szubiela
Karolina Szubiela
7 lipca rozpoczęły się letnie programy nauki języka polskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Szkolenia potrwają do końca sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 130 osób z całego świata.

W dziesięcioosobowych grupach obcokrajowcy będą się uczyć języka polskiego i poznawać polską kulturę. Oferta obejmuje kursy 2, 3, 4 i 5 tygodniowe o różnym poziomie zaawansowania i stopniu intensywności. Kursy potrwają od 5 do 8 godzin dziennie. Codziennie poza zajęciami języka polskiego odbywał się będzie wykład prezentujący bogactwo polskiej kultury, historii oraz Polskę współczesną. Prelekcje wygłaszane będą najpierw po angielsku, a później po polsku, co umożliwi słuchaczom poznanie Polski, regionu i Lublina.

Chwile wolne od nauki poświęcone będą na bogaty program turystyczny i kulturalny. Uczestnicy kursów zwiedzą Lublin, Kazimierz, Kraków, Warszawę, Zamość i Białowieżę. Organizatorzy podkreślają, że dla większości przyjeżdżających tu osób jest to pierwszy kontakt z naszym krajem. - Miło jest obserwować jak przełamywane są, czasami negatywne, niestety, stereotypy oraz jak wyobrażenia o naszym kraju zmieniają się w prawdziwą sympatię do Polski, języka polskiego i Polaków – dodają.

Szkoła Letnia Kultury i Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II cieszy się sporym zainteresowaniem słuchaczy. W tym roku odwiedzą ją słuchacze z 29 krajów, najwięcej z USA, Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii. KUL oferuje profesjonalny zespół nauczycieli, co roku uzupełniany o nowe osoby, bogatą ofertę programową dostosowaną do różnych oczekiwań słuchaczy, sprawdzone i ciągle unowocześniane metody nauczania, unikalne wykłady wygłaszane przez wybitnych specjalistów, imprezy towarzyszące, takie jak wycieczki, spektakle, projekcje filmowe, koncerty i spotkania.

Każdego roku w programach letnich i całorocznych Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL bierze udział około 270 osób głównie z USA i Zachodniej Europy.

Organizatorzy podkreślają, że dla wielu z nich obraz Polski zostaje ukształtowany właśnie poprzez wrażenia z Lublina, co stanowi wspaniałą promocję dla naszego kraju i miasta. Jeżeli obcokrajowcy wyniosą dobre wspomnienia, wrócą w następnych latach i być może rozwiną kontakty zawodowe, naukowe i towarzyskie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto