Motor Lublin traci bramkę w 90. minucie i remisuje

Marcin Puka
Piłkarze Motoru Lublin od 33 minuty prowadzili z Unią Tarnów. W 90. minucie stracili jednak bramkę i zakończyli mecz remisem.

– Przez 90 minut dominowaliśmy na boisku. Mieliśmy mnóstwo sytuacji do strzelenia goli, szczególnie w drugiej połowie – mówi Magnuszewski. – Taka jest piłka, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Nic nie mogę zarzucić zespołowi, jeśli chodzi o zaangażowanie, walkę i realizację założen taktycznych - dodaje.

Przyjezdni od początku wysokim pressingiem zaatakowali rywala. Na okazje bramkowe nie trzeba było długo czekać. W 18. min. w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Zaniewski, lecz “przeniósł” piłkę wysoko nad poprzeczką.

Napastnika Motoru wyręczył w 33. min. Marcin Więcek. Błąd popełnił bramkarz Unii Łukasz Lisak, a w ogromnym zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował obrońca Unii.

Żółto-biało-niebiescy wciąż atakowali zdając sobie sprawę, że jedna, przypadkowa akcja może odwrócić przebieg potyczki. I w 41. min. powinno być 2:0. Z 11 metrów uderzał Jakub Bednara, ale Lisak zdołał złapać piłkę.

– To jest jeden z problemów mojej drużyny. Prowadząc możemy dobić przeciwnika, a wtedy mecz byłby praktycznie zamknięty, ale nie wykorzystujemy dogodnych sytuacji – dodaje Magnuszewski.

Po zmianie stron wciąż przeważali lublinianie. W 47. min. piłką w poprzeczkę trafił Kamil Stachyra, a kilkadziesiąt sekund później sytuacji sam na sam z Lisakiem nie wykorzystał Zaniewski. Kilka minut przed końcem spotkania znów poprzeczka pomogła gospodarzom, tym razem po uderzeniu Damiana Szpaka.

I przyszła ta nieszczęsna 90. min. – Zabrakło nam asekuracji. Znów tracimy gola z niczego i za łatwo. Zespół jest podłamany, ale musimy grać do końca – kończy Magnuszewski.

Warto dodać, że żółto-biało-niebiescy nie wykorzystali szansy na zbliżenie się do czołówki tabeli, która w tej serii spotkań solidarnie potraciła punkty.

Przed Motorem jeszcze domowe potyczki z Orlętami Radzyń Podlaski i Resovią.

Unia Tarnów - Motor Lublin 1:1 (1:0)
Bramki: 0:1 Więcek 33 samobójcza, 1:1 Nowak 90
Unia: Lisak – Łazarz, Bartkowski, Więcek, Węgrzyn, SojdaI (88 Nowak), Hebda, Tyl (63 Chłoń), Zawrzykaj (63 KazikI), Biały (73 Drozdowicz), PopielaI. Trener: Daniel Bartkowski
Motor: Socha – Falisiewicz, Tadrowski, Gieraga, Dikij, Michota, Tymosiak, Bednara (89 Szysz), Piekarski, Kaczmarek (73 Stachyra), Zaniewski (76 Szpak). Trener: Jacek Magnuszewski
Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)