MKS Selgros bliższy gry w finale

Krzysztof Nowacki
MKS Selgros bliższy gry w finale Jakub Hereta
W pierwszym meczu półfinału play-off szczypiornistki MKS Selgros wygrały z Pogonią Szczecin. Dzisiaj w hali Globus drugie spotkanie

Rywalizację w półfinale mistrzostw Polski piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin rozpoczęły od zwycięstwa z Pogonią Szczecin 25:19. W środę w hali Globus (godz. 18) drugie spotkanie, a walka toczyć się będzie do trzech wygranych.

Wczorajsze spotkanie dobrze rozpoczęło się dla lublinianek, które po sześciu minutach prowadziły 3:0. Ale gdy w końcu zaczęły trafiać rywalki, to zdobyły pięć bramek z rzędu, a po kwadransie gry wygrywały 7:4.
Mocną stroną lubelskiej drużyny była w tym dniu defensywa i dzięki agresywnej obronie podopieczne trenerki Sabiny Włodek zmuszały szczecinianki do błędów lub do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Na przerwę MKS schodził wygrywając 14:12.

W drugiej połowie zespół Pogoni nie znalazł recepty na dobrze broniące lublinianki i w ciągu drugich 30 minut przyjezdne zdobyły zaledwie siedem bramek (cztery z nich rzuciła Agata Cebula). Niewidoczna wczoraj była Małgorzata Stasiak, dawna rozgrywająca MKS Selgros.

Natomiast w drużynie mistrzyń kraju dobrze w bramce spisywała się Ekaterina Dzhukeva, a w polu znakomite zawody rozegrała kapitan MKS Dorota Małek.