Koszykówka: Żubry Białystok - Start Lublin 68:83

Koszykarze lubelskiego Startu odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie. W dzisiejszym meczu 6. kolejki I ligi lublinianie pokonali na wyjeździe Żubry Białystok 83:68.

Podopieczni trenera Dominika Derwisza do dzisiejszego pojedynku przystępowali w roli zdecydowanego faworyta. Żubry nie były bowiem w stanie wygrać żadnej z pięciu ligowych potyczek. Dzisiaj białostoczanie również się nie przełamali, choć po pierwszych dwóch kwartach pachniało sensacją.

Ku zaskoczeniu wszystkich, od początku meczu zaatakowali gospodarze. Agresywna i konsekwentna gra przyniosła efekt w postaci wygranej pierwszej i drugiej kwarty oraz pewnego prowadzenia do przerwy 54:33.

Na szczęście, po przerwie nasi zabrali się za odrabianie strat. Trzecia odsłona zakończyła się zwycięstwem Startu 25:9. Prawdziwy popis umiejętności ekipa z Lublina dała jednak w ostatniej, czwartej partii. W niej lublinianie rozbili gospodarzy 25:2, zapewniając sobie tym samym wygraną w całym meczu 83:68.

Najlepszym graczem dzisiejszej potyczki był Tomasz Celej, autor 23 punktów dla Startu. 21 "oczek" zdobył natomiast, znajdujący się w świetnej formie, Paweł Kowalski.

Żubry Białystok - Start Lublin 68:83 (25:19, 29:14, 9:25, 2:25)

Żubry: Michał Zalewski 17, Arkadiusz Zabielski 11, Piotr Brzozowski 9, Rafał Kulikowski 8, Mariusz Rapucha 8, Jędrzej Jankowiak 6, Łukasz Kaczanowski 4, Krzysztof Łotowski 2, Adrian Stolarz 0, Tomasz Szczepiński 0.

Start: Tomasz Celej 23, Paweł Kowalski 21, Michał Sikora 17, Adam Myśliwiec 11, Łukasz Kwiatkowski 5, Jacek Olejniczak 2, Michał Samborski 2, Artur Bidyński 1, Łukasz Jagoda 1, Jakub Stefaniuk 0, Jacek Rogala 0.