Koszykówka: Start Lublin – Sokół Łańcut 69:76

Niezbyt udanie tegoroczne rozgrywki pierwszej ligi rozpoczęli koszykarze Startu Lublin. W meczu 1. kolejki lublinianie przegrali przed własną publicznością z Sokołem Łańcut 69:76.

Pierwsza kwarta sobotniej potyczki była niezwykle wyrównana. Na parkiecie miała miejsce walka punkt za punkt i w konsekwencji po pierwszej odsłonie na tablicy wyników było 14:14. Niestety w drugiej kwarcie goście osiągnęli przewagę i uzyskali siedmiopunktową przewagę. Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy stanie 26:33.

Po zmianie stron gra ponownie się wyrównała.

Podopieczni trenera Dominika Derwisza nie byli jednak w stanie odrobić strat ani w trzeciej, ani w czwartej partii. Obie kończyły się bowiem remisami – trzecia 24:24, a czwarta 19:19. Mimo wielkiej ambicji nasi koszykarze muszą przełknąć gorycz porażki. Strata punktów na własnym parkiecie boli tym bardziej, że przez większość meczu lublinianie toczyli wyrównany bój.

Najlepszym zawodnikiem sobotniej potyczki był pozyskany przed sezonem Tomasz Celej.

Doświadczony gracz zdobył aż 24 punkty. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Michał Sikora, autor 15 „oczek” dla lubelskiej ekipy. W szeregach przyjezdnych prym wiodło trio: Ireneusz Chromicz – Rafał Glapiński – Bartosz Dubiel.

Po pierwszej serii gier liderem rozgrywek została drużyna Spójnia Stargard Szczeciński, która pokonała przed własną publicznością Żubry Białystok aż 101:65. W następnej kolejce zespół trenera Derwisza powalczy na wyjeździe z Victorią Górnik Wałbrzych.