Koszykówka: AZS UMCS Lublin – Siemaszka Piekary Śląskie 78:66

Koszykarki AZS UMCS Lublin przełamały serię porażek i w dzisiejszym meczu 12. kolejki pierwszej ligi, po dogrywce, pokonały przed własną publicznością Domeny.pl Siemaszkę Piekary Śląskie 78:66.

Kibice, którzy w niedzielny wieczór zdecydowali się obejrzeć zmagania naszych koszykarek, nie mają czego żałować. Spotkanie stało bowiem na niezłym poziomie, a emocji – szczególnie w końcówce regulaminowego czasu – nie brakowało.

W pierwszej kwarcie wszystko układało się po myśli podopiecznych trenera Cezarego Nowaka. Dzięki zdobywanym punktom głównie przez Darię Cybulak, Iwonę Godulę i Katarzynę Trzeciak, po dziesięciu minutach akademiczki prowadziły aż 21:9. Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana i zakończyła się remisem 17:17.

Po zmianie stron wydarzenia na parkiecie nabrały nieoczekiwanego obrotu. Niemal w każdym elemencie lepiej prezentowały się bowiem przyjezdne i w efekcie zwyciężyły one tę kwartę 17:10.

Minimalna przewaga gospodyń zwiastowała emocjonującą końcówkę.

I taka ona była. Na parkiecie toczyła się równa walka, ale minimalnie lepsza okazała się drużyna Domeny.pl, która doprowadziła do wyrównania (65:65) i do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. W niej akademiczki zagrały jak z nut i nie dały żadnych szans rywalkom, pozwalając im na zdobycie zaledwie… jednego punktu (!). Podopieczne trenera Nowaka same rzuciły trzynaście „oczek” i w efekcie pokonały ekipę z Piekar Śląskich 78:66.

W ostatnim w tym roku ligowym meczu najlepszą zawodniczką naszej drużyny była Barbara Bukowska, która zdobyła aż 23 punkty. Na swoim dobrym poziomie zagrały również Katarzyna Trzeciak, Iwona Godula oraz Daria Cybulak. Nieco słabiej wypadła natomiast Magdalena Koperwas, która niedawno wróciła po kontuzji stawu skokowego.