Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolarze zablokują ulice, ale wypromują miasto

Tomasz Maciuszczak
Tomasz Maciuszczak
W środę, 17 września, lubelscy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z przejazdem przez Lublin uczestników kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.

Już o 5 rano zamknięte zostanie Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kapucyńskiej. Związane jest to z odpowiednim przygotowaniem mety wyznaczonej przy pl. Litewskim. Od 10 wyłączone z ruchu będą pozostałe ulice znajdujące się na trasie pętli, czyli al. Racławickie, Narutowicza, Głęboka i Sowińskiego

tej trasie będą rywalizować uczestnicy Mini Tour de Pologne.

Aleje Spółdzielczości Pracy i Smorawińskiego oraz ul. Poniatowskiego, którymi kolarze dojadą do pętli będą zamknięte tylko w czasie ich przejazdu, czyli od ok. godz. 15. Normalny ruch na wyżej wymienionych ulicach zostanie przywrócony po przejeździe kolumny zamykającej wyscig. Wyjątkiem będzie Krakowskie Przedmieście.

Na trasie pętli będą cztery "wentyle", które będą otwierane czasowo.

Chodzi tu o skrzyżowania ulic Ewangelickiej z Krakowskim Przedmieściem, Narutowicza z Mościckiego i Lipową oraz Sowińskiego z Weteranów. Piesi będą mogli korzystać z 13 przejść na trasie wyścigu, które będą udostępniane tymczasowo.

Pomimo tych niedogodności Lublin z pewnością zyska na organizacji jednego z etapów Tour de Pologne.

- To wielkie wydarzenie, więc serdecznie zapraszam wszystkich lublinian do kibicowania kolarzom - zachęca Adam Wasilewski, prezydent Lublina. - To także doskonała okazja do promocji. Miasto jest mało rozpoznawane przez osoby, które nigdy tu nie były. Relacje z wyścigu będą transmitowane w wielu stacjach telewizyjnych, dlatego Lublin będzie pokazany nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zastępca prezydenta Włodzimierz Wysocki dodaje, że to wydarzenie wpisuje się w starania Lublina o przyznanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. - W tym roku Liverpool dostał ten tytuł nie tylko dzięki Beatlesom, ale i dzięki klubowi piłkarskiemu rozpoznawalnemu na całym świecie. Sport i kultura to bliskie sobie dziedziny - mówi.

Podczas tegorocznego TdP będą obchodzone aż trzy jubileusze.

15 lat temu organizacją wyścigu zajął się Czesław Lang i kierowany przez niego Lang Team. W tym roku impreza odbędzie się po raz 65, a po raz pierwszy kolarze na jego trasę wyjechali równo 80 lat temu. Co ciekawe, pierwszy etap prowadził wtedy z Warszawy do Lublina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto