MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W środę protest rolników. Na trasach w 11 powiatach województwa lubelskiego kierowców czekają utrudnienia

OPRAC.:
Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
archiwum/zdjęcie poglądowe
W środę (24 stycznia) na terenie 11 powiatów województwa lubelskiego odbędzie się protest rolników. W miejscach protestu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, dlatego policja apeluje o wybieranie alternatywnych dróg.

Policja podała zgłoszone miejsca rolniczego protestu:

Powiat bialski

W miejscowości Manie gm. Miedzyrzec Podlaski planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Trasa przemieszczania się: Manie, Zaścianki, Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska.

Powiat biłgorajski

Na drodze 835 przed miejscowością Księżpol na moście znajdującym się na rzece Tanew planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Protest polegać ma na całkowitym zablokowaniu ruchu pojazdów.

Powiat hrubieszowski

W miejscowości Czerniczynie planowane jest zgromadzenie o godz.11:00, miejsce zgromadzenia na placu byłego składu buraczanego. Przejazd z w/w placu droga wojewódzką DW – 884 do Hrubieszowa.

Powiat chełmski

W miejscowości Białopole planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 16:00, miejsce zgromadzenia centrum Białopola parking przy sklepach nr działki 419 i 437. KMP Chełm

W miejscowości Janów pow. chełmski droga krajowa K-12 planowane jest zgromadzenie
w godz. 12:00 – 14:00. Podczas zgromadzenia nastąpi blokowanie dróg.

Powiat krasnostawski

W miejscowości Zakręcie planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00, po obu stronach drogi karjwej nr 17, na poboczu, bez blokowania drogi.

W miejscowości Żółkiew Kolonia w godz. 12:00 – 14:00, droga wojewódzka 842 na parkingu przy zalewie bez blokowania drogi.

Powiat lubelski

W miejscowości Zielona planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00, miejsce zgromadzenia droga wojewódzka nr 835 na wysokości skrzyżowania z drogą Powiatową 2284L. Trasa przejazdu Zielona – Wysokie – Zielona.

W miejscowości Bogucin planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 15:00. Miejsce zgromadzenia w rejonie drogi dojazdowej do Karczmy Bida oraz na poboczu „starej 17” (trasa Lublin – Warszawa)

Powiat parczewski

W miejscowości Parczew planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Trasa przejazdu ulicami 11 Listopada, Kolejowa, Bema, Wojska Polskiego, Al. Jana Pawła II, Kościelna.

Powiat puławski

W miejscowości Kurów planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Trasa przejazdu Kurów ul. Głowackiego - Kurów ul. Przemysłowa - droga serwisowa trasy S-17 - do m. Markuszów. Postój na trasie serwisowej S17, na poboczu, bez blokowania drogi.

W miejscowości Końskowola planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 18:00. Trasa przejazdu Młynki - droga serwisowa trasy S-17 - do m. Sielce. Postój na trasie serwisowej S17, na poboczu, bez blokowania drogi.

W miejscowości Żyrzyn planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 16:00. Trasa przejazdu Żyrzyn - droga serwisowa trasy S-17 - do m. Skrudki. Postój na trasie serwisowej S17, na poboczu, bez blokowania drogi.

Powiat radzyński

W miejscowości Borki droga krajowa nr 19 w godz. 10:00 – 14:00 . Podczas zgromadzenia ma być blokowany jeden pas ruchu w kierunku Lublin – Radzyń Podlaski.

Powiat rycki

W Rykach planowane jest zgromadzenie w godz. 11:30 – 14:30, miejscem zgromadzenia Plac PKS w Rykach. Trasa przemieszczania się: Plac PKS w Rykach – rondo w m. Moszczanka – Dęblin rondo przy markecie Lidl – rondo w Moszczance – rondo węzeł S17 Ryki południu – rondo w m. Moszczanka.

Powiat zamojski

W Zamościu planowan e jest zgromadzenie w godz. 11:30 – 14:00, miejsce zgromadzenia okolice rodna Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny. Trasa przemieszczania ciągnikami rolniczymi od ronda Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny do ronda L. Skulskiego.

- Protest ma na celu wywrzeć presję na Komisję Europejską, aby zmieniła podejście do niekontrolowanego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do Unii Europejskiej - przekazał w komunikacie prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Gustaw Jędrejek.

- Rolnicy domagają się również zmiany strategii Zielonego Ładu, która prowadzi do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nakładanie dodatkowych wymagań środowiskowych. W związku z sytuacją trwającej wojny na Ukrainie zwiększają się również bardzo koszty produkcji - dodaje.

Jak wyjaśnia realizacja przyjętego kierunku zmian polityki rolnej i środowiskowej może doprowadzić do likwidacji wielu gospodarstw i pogorszeniu się sytuacji rolników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W środę protest rolników. Na trasach w 11 powiatach województwa lubelskiego kierowców czekają utrudnienia - Lubelskie Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto