Klasa okręgowa piłki nożnej: Udany weekend drużyn z Lublina

Bardzo udany weekend zaliczyły drużyny z Lublina, które występują w lubelskiej „okręgówce”. Swoje mecze wygrały Wieniawa i Motor II, a Sławin na wyjeździe zremisował z Czarnymi Dęblin 1:1.

W jedynej sobotniej potyczce ekipa z Wieniawy podejmowała Polesie Kock. Po bezbramkowej pierwszej połowie podopieczni trenera Jerzego Wyroślaka wbili swoim rywalom trzy gole i pewnie wygrali to spotkanie. Bramki dla lublinian strzelili: Rafał Bielak, Piotr Baran i Michał Wojtowicz.

W najciekawszym meczu 7. kolejki rezerwy Motoru podejmowały Orły Kazimierz Dolny. Nieoczekiwanie było to jednostronne widowisko, w którym prym wiedli gospodarze. Wynik 4:0 mówi sam za siebie. Co ciekawe, wszystkie cztery bramki zdobył jeden zawodnik – Piotr Wilawer.

Najtrudniejsze zadanie w niedzielę czekało beniaminka – Sławin Lublin, który grał w Dęblinie z Czarnymi.

Skazywani na pożarcie goście udowodnili jednak, że w piłce wszystko jest możliwe i nieoczekiwanie zremisowali 1:1. Zespół z Lublina w 30. minucie wyszedł na prowadzenie 1:0, po trafieniu Radosława Kiełbowicza. Pięć minut po zmianie stron wyrównał Bartosz Kleszczyński.

Po siódmej serii gier w stawce przewodzi Wieniawa, która o punkt wyprzedza Czarnych. Na piąte miejsce awansował Motor II, a Sławin zajmuje dziewiątą lokatę. W następnej kolejce ekipa z Wieniawy i rezerwy Motoru zagrają na wyjeździe. Sławin natomiast u siebie zmierzy się z Piaskovią Piaski (26 września godz. 15).