Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inżynieria biomedyczna w Lublinie: Studenci nie są zadowoleni

redakcja
redakcja
Zmiany w programie studiów, brak wiedzy o przedmiotach obowiązkowych w kolejnym semestrze, a nawet wykładowcy nieprzygotowani do prowadzenia zajęć. Takie zarzuty stawiają w liście do naszej redakcji studenci kierunku inżynieria biomedyczna, prowadzonego przez Politechnikę Lubelską we współpracy z Uniwersytetem Medycznym.

Inżynieria biomedyczna to jedna z najnowszych propozycji Politechniki Lubelskiej. Pierwszy rocznik studentów ukończył właśnie studia pierwszego stopnia. W ostatnim naborze inżynieria biomedyczna cieszyła się największym powodzeniem. – Rektor Politechniki chwalił się, że na ten kierunek idą najlepsi kandydaci.

Jednak sam kierunek rozczarowuje, a szczególnie współpraca z Uniwersytetem Medycznym, która została podobno zerwana. Do tego rozkład zajęć zmienia się co chwilę i studenci nie wiedzą, jakie będą mieli przedmioty w kolejnym semestrze. Doszły mnie słuchy, że połowa wykładowców jest nieprzygotowana do prowadzenia zajęć na tym kierunku – czytamy w liście.

Władze obu uczelni zaprzeczają informacjom o zerwaniu umowy. – Realizujemy te studia we współpracy i tak będzie przynajmniej do końca tego semestru – zapewnia prof. Zbigniew Pater, dziekan Wydziału Mechanicznego PL.

– Rozmawiałem z władzami rektorskimi i żadnych planów przerwania współpracy nie ma. Ten kierunek nie mógłby istnieć bez naszego udziału – dodaje Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego.

Z kolei zarzuty o częstych zmianach w programie studiów dziekan tłumaczy tym, że kierunek jest nowy. – Studenci, którzy rozpoczęli na nim naukę zaczynają dopiero studia magisterskie. Dopóki nie przeprowadzimy w pełni całego, pięcioletniego cyklu, takie zmiany mogą się pojawiać – mówi prof. Pater. – Co do zarzutu, że wykładowcy są nieprzygotowani do zajęć, to takich sygnałów nie otrzymywałem.

– Nikt do nas nie zgłaszał takich informacji. Jeśli studenci chcą o tym porozmawiać, to oczywiście chętnie się z nimi spotkamy – mówi prof. Paweł Droździel, prodziekan ds. ogólnych i studenckich Wydziału Mechanicznego PL.

Jak dodaje dziekan Pater, w tym roku studenci inżynierii biomedycznej będą mogli liczyć na udział w płatnych praktykach. – Jako jedyna uczelnia w Lublinie załapaliśmy się do ministerialnego programu. Wnioskowaliśmy o 1,9 mln zł. Dofinansowanie powinniśmy otrzymać lada moment – zapewnia.

Tomasz Maciuszczak


od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto