El. MŚ: Polska - Słowacja 0:1. Kibice - PZPN 1:0

Puste trybuny, padający śnieg, przenikliwe zimno i kolejna porażka naszej reprezentacji– tak w skrócie wyglądał środowy mecz eliminacji do mistrzostw świata w RPA pomiędzy Polską, a Słowacją. W swoim ostatnim występie w eliminacjach „biało-czerwoni” ulegli południowym sąsiadom 0:1.

Na spotkanie, które rozegrano na Stadionie Śląskim w Chorzowie pofatygowało się jedynie około trzech tysięcy kibiców (w tym około tysiąca ze Słowacji). Wszystko na znak protestu wobec nieudolności piłkarskiej centrali.

Przed meczem organizatorzy byli niemal pewni, że z planowanego bojkotu fanów nic nie wyjdzie. Jak się jednak okazało, polscy kibice potrafili się zjednoczyć i pokazali dezaprobatę wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem.

Już w 3. minucie nielicznie zgromadzona publika zobaczyła bramkę. Jej autorem okazał się Seweryn Gancarczyk. Sęk w tym, że lewy obrońca naszej reprezentacji pokonał… Jerzego Dudka i z prowadzenia cieszyli się goście.

W kolejnych minutach przewagę mieli Słowacy, ale swoje sytuacje na gola mieli również „biało-czerwoni”. Najlepszą w 33. minucie zmarnował Mariusz Lewandowski, który zza pola karnego huknął w poprzeczkę.

Na drugą połowę goście wyszli już znacznie bardziej cofnięci, z nastawieniem obrony korzystnego wyniku i wyprowadzaniem kontrataków.

Jak się później okazało, ten plan okazał się skuteczny, ponieważ do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Optyczną przewagę w tej części mieli co prawda kadrowicze Stefana Majewskiego, ale nie potrafili oni pokonać golkipera Słowacji – występującego na co dzień w warszawskiej Legii Jana Muchy.