Żeglarstwo: Lublinianin Akademickim Mistrzem Polski

fenix77
fenix77
archiwum
W miniony czwartek Tymon Sadowski, członek Yacht Klubu Polski Lublin, wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w żeglarstwie.

MATERIAŁ DZIENNIKARZA OBYWATELSKIEGO

Mistrzowskie regaty odbyły się w dniach 2-5 czerwca w Wilkasach na jeziorze Niegocin. W zawodach startowało 61 załóg z całej Polski. Wszystkie wyścigi odbyły się dopiero ostatniego dnia regat z powodu panującej wcześniej flauty (brak wiatru).

Tymon Sadowski wraz z załogą - Kacprem Olszewskim i Jackiem Zalewskim - wygrał dwa z czterech wyścigów. W pozostałych był drugi i dziesiąty. Ten najsłabszy wynik według przepisów został odrzucony.

Akademicki Mistrz Polski to nie pierwszy tytuł mistrzowski Tymona. Ma on już na swoim koncie także mistrzostwo Polski w klasie Omega (zdobyte trzykrotnie) i w formule Match Racing (dwukrotnie).

Spośród lubelskich żeglarzy, oprócz Tymona reprezentującego Politechnikę Gdańską, startowali również: Jerzy Czerwiński, Janusz Winiarczyk i Jakub Domański - wszyscy w barwach UMCS. Zajęli oni kolejno: 21, 37 i 39 miejsce.