Zawodnicy UKP Bychawa wrócili z zawodów pływackich w Sochaczewie z trzema medalami. Zobacz zdjęcia

OPRAC.: RAG
Konrad Zapalski/UG Bychawa
Udostępnij:
Sześcioro zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego z Bychawy wróciło z zawodów pływackich z okazji Święta Niepodległości w Sochaczewie z trzema medalami - jednym złotym i dwoma srebrnymi.

W Sochaczewie 11 listopada odbyły się XIV ogólnopolskie zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta. Wzięło w nich udział 171 zawodniczek i zawodników. W większości byli to zawodnicy z województwa mazowieckiego. W tym gronie znalazło się sześcioro zawodników UKP Bychawa - zdobyli trzy medale: złoty i dwa srebrne.

Złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym zdobyła Łucja Frączek. Zajęła IV miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz VII miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym zdobyła Amelia Prącik. Ponadto zajęła IV miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz VIII miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Srebrny medal zdobyła również Julia Flis na dystansie 100 m stylem klasycznym. Uplasowała się na IV miejscu na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz VI miejscu na dystansie 100 m stylem dowolnym.

– Nasi zawodnicy trenują tylko 5 razy w tygodniu, a pomimo to rywalizują jak równy z równym z zawodnikami, którzy mają 11 jednostek treningowych w tygodniu – ocenia trener UKP Bychawa, Konrad Zapalski.

Poza podium znaleźli się pozostali zawodnicy UKP Bychawa. Mateusz Teter zajął V miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz VII miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Szymon Lipiński wywalczył VII miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz VIII miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Z kolei Marcel Nowak zdobył XXII miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Kolejne sukcesy

Czwórka zawodników UKP Bychawa wróciła niedawno z Zimowych Otwartych Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. W tych dwudniowych zawodach (13-14.11) wzięło udział 136 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

Bychawscy reprezentanci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Troje zawodników zajęło miejsca medalowe. Szymon Lipiński wywalczył I miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym, III miejsce na 800 m stylem dowolnym, dwukrotnie IV miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz motylkowym, V miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Amelia Prącik uplasowała się dwukrotnie na III miejscu na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym, IV miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym. Łucja Frączek zajęła III miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym, IV miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym, dwukrotnie V miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 800 m stylem dowolnym. Z kolei Marcel Nowak uplasował się na V miejscu na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz VI miejsce na tym samym dystansie stylem klasycznym.