Zobacz także: Obwodnica Lublina: Już w sobotę zamknięcie al. Warszawskiej
Linia nr 5
- zawieszenie kursowania; na odcinku Zbożowa – Dworzec Główny PKS zastąpiona przez linię nr 18, a na odcinku Daszyńskiego – 3 Maja przez linię nr 32
Linia nr 18 w kierunku Paderewskiego: ... - Zbożowa - al. Warszawska - al. Solidarności – Sikorskiego – Al. Racławickie - ...;
w kierunku Sławinkowskiej: ... – Al. Racławickie – Sikorskiego – al. Solidarności – al. Warszawska - ...
Linia nr 20 w kierunku Kruczkowskiego: … - al. Warszawska – al. Solidarności – Sikorskiego – Al. Racławickie - …;
w kierunku Dębówki: ... – Al. Racławickie – Sikorskiego – al. Solidarności – al. Warszawska - …
Linia nr 37 w kierunku Zbożowej: bez zmian;
w kierunku Żeglarskiej: … - Zbożowa – al. Warszawska – al. Solidarności – Sikorskiego – al. Kraśnicka - …
Linia N1 w kierunku Skansenu: ... – Al. Racławickie – Sikorskiego – Ducha – Willowa - ...;
w kierunku Romera: ... – Willowa – Ducha – Sikorskiego – Al. Racławickie – ...
Trasa objazdowa dla linii N1 obowiązuje od nocy z 20/21 kwietnia.
ZTM uruchamia także linię zastępczą nr 718 kursującą po trasie: Botaniczna (tymczasowe miejsce do nawracania) – al. Warszawska – Al. Racławickie – Lipowa – Okopowa – Hempla (powrót: Kołłątaja Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – al. Warszawska);
Co więcej, od 20 kwietnia obowiązują korekty w trasach przejazdu linii nr 32 i 39. Po zmianach linie pojadą trasami:
Linia nr 32
Daszyńskiego – Niepodległości - Ponikwoda – Walecznych – Andersa – Lwowska – Plac Singera – al. Tysiąclecia – al. Solidarności - 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – Nadbystrzycka – Zana – Filaretów – os. Widok
Linia nr 39
Turystyczna – Mełgiewska – Andersa – Lwowska – Plac Singera – al. Tysiąclecia - Wodopojna (powrót: Lubartowska) – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – Plac Wolności – Narutowicza – Nadbystrzycka – Jana Pawła II – Filaretów – Zana – Zana Leclerc
Dodatkowo, linia nr 32 w kierunku os. Widok zatrzymywać się będzie na przystanku Dworzec Główny PKS 02 (przystanek przy budynku głównym dworca), natomiast autobusy linii nr 39 kursujące w kierunku Zana Leclerc zatrzymywać się będą na przystanku Dworzec Główny PKS 04 (obok dworca Transpedu).
Zmiany trasy przejazdu linii nr 32 i 39 wynikają z zawieszenia kursowania linii nr 5.
Tym samym na odcinku Ponikwoda – Walecznych linia nr 5 zostaje zastąpiona przez linię nr 32. Dodatkowo w celu umożliwienia przesiadki z linii nr 32 na linię nr 18 jadącą w kierunku Sławinka, linia nr 32 zostaje skierowana przez ulicę 3 Maja. Dzięki temu istnieje możliwość przesiadki pomiędzy ww. liniami na przystankach: Dworzec Główny PKS, Dolna 3 Maja oraz Plac Litewski.
Autobusy na linii nr 32 w szczycie będą jeździć co 15 minut (a nie co 20).
W celu utrzymania bezpośrednich połączeń na odcinkach Kalinowszczyzna - Plac Wolności
i Nadbystrzycka – Plac Wolności linia nr 39 zostaje skierowana na trasę przez Lubartowską – Plac Wolności.
- Jednocześnie informujemy, że pasażerowie którzy kupili bilety okresowe na linię nr 5, przed 20 kwietnia br., mogą z nich korzystać, do czasu zakończenia ich ważności, na określonych odcinkach innych linii, pokrywających się z trasą linii nr 5 oraz na całej długości trasy linii nr 718. Pasażerowie posiadający ważne bilety okresowe na linię nr 18 lub 20 mogą również korzystać z tych biletów na całej trasie linii nr 718 - dodaje ZTM.
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?